MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Oferta edukacyjna dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Zdjęcie z warsztatów

10.09 Wyprawa w głąb sztuki – warsztaty rodzinne towarzyszące...

Opublikowano: 9 września 2016 Views: 2622 Dla szkół i przedszkoli, Edukacja

Oferta warsztatów edukacyjnych dla przedszkoli i szkół podstawowych

 

Warsztaty edukacyjne pod hasłem EDUAKCJE to oparte na kreatywnej formule zajęcia dostosowane do potrzeb i możliwości różnych grup wiekowych – od przedszkolaka do maturzysty 🙂 Tematyka warsztatów nawiązuje do aktualnie prezentowanych w CSW wystaw, a także do tworzonej przez Centrum kolekcji sztuki, ale inspirowana jest także różnymi ciekawymi zjawiskami z zakresu współczesnej kultury wizualnej.

Podczas swobodnej, opartej na twórczym eksperymentowaniu zabawie z różnymi technikami artystycznymi, uczestnicy naszych warsztatów poznają różne nurty w zakresie sztuki współczesnej, która wcale nie musi być niezrozumiała 🙂

/ WARSZTATY DO WYSTAW CZASOWYCH (działania w przestrzeni aktualnych wystaw)

/ WARSZTATY Z OFERTY STAŁEJ (działania w przestrzeni edukacyjnej)

 

TYPO-Literki

Podczas warsztatów weźmiemy pod artystyczną lupę wszystkie litery alfabetu. Będziemy je odbijać za pomocą metod graficznych, nadawać im nowe kształty, projektować, pisać różnymi narzędziami i drukować. Do naszych działań użyjemy nietypowych narzędzi rysunkowych, specjalnych patyków z balsy, pieczęci, szablonów oraz niezwykłych okularów 3D!

 

TYPO-Cyferki

PO PIERWSZE: będziemy kalkulować i kolorować,

PO DRUGIE: przeliczać i naklejać,

PO TRZECIE: barwnie odejmować i dodawać,

PO CZWARTE: składać, grać i „wycinać różne numerki”!

Zabawki

Tworzenie zabawek własnymi rękoma to doskonała zabawa!

Jedna z takich zabawek to dziwny stwór o imieniu „HAPTYCZNIK”. Za jego pomocą wykonamy wspólnie miękkie przytulanki. Wykonanie innych zabawek umożliwią nam przyjazne materiały, takie jak kolorowe pianki, pachnące kamienie, drewniane kółeczka i inne fajne przedmioty.

 

Poszukiwacze skarbów

Podczas warsztatów dzieci wcielają się w poszukiwaczy skarbów, a planszą w tej grze jest… budynek Centrum Sztuki Współczesnej! Dzięki specjalnej mapie dojdziemy do wyznaczonych miejsc, gdzie ukryte są zagadki. Gdy wszystkie rozwiążemy – dotrzemy do skarbu!

Potrzebne nam będą : dobra pamięć, refleks i trochę szczęścia 🙂

Od tej pory dzieci będę patrzeć zupełnie inaczej na CSW. Tylko one będą znały niektóre jego tajemnice…

 

Przygoda na archipelagu

Ahoj! Witaj przygodo rodem z pirackich opowieści! Będziemy tworzyć własne tkaninowe wyspy, budować papierowe pirackie statki, oswajać kolorem czarno-białe papugi, a kiedy już ogłosimy się panującymi piratami – wyruszymy na poszukiwanie skarbu. Ale uwaga! Nasz skarb będzie zagrożony i tylko piracki spryt i bystre oko uratują nas przed utratą tajemniczej zdobyczy.

Barwiarnia

Będzie niezwykle barwnie! Poznamy tajemnice Żółtego, Czerwonego i Niebieskiego. Zaprosimy farby na szalony taniec w „wirówce kolorów”, skorzystamy z „kolorometru” i zagramy w ciepło / zimno w przestrzeni CSW. Na koniec – rozgrzani do czerwoności – zaprojektujemy pogodne parasolki na niepogodę. Po takim spotkaniu nikt już nie będzie „zielony” w sprawie kolorów!

Czarno-białe

Wyobraźmy sobie, że świat jest czarno-biały. Nuda? Ależ skąd! Op-artowe sztuczki, pieczątki, kolaże, frotaże… Działając „płasko” i „przestrzennie”, stworzymy czarno-białe miasto, pełne czarno-białych, hybrydowych zwierząt. Nie damy się jednak zrobić na szaro!


W Pajęczynie

Poznamy KRESKĘ i dowiemy się jaka Ona jest. Znajdziemy ją poukrywaną w ciekawych miejscach. Przekonamy się również, że rysunek to nie tylko ołówek, kreda, tusz czy węgiel, bo przede wszystkim będziemy na różne sposoby bawić się sznurkami. Stworzymy kreskowe formy, które w ciekawy sposób zaistnieją w przestrzeni CSW. Podpatrzymy naturę i pożyczymy od pająka „ pajęczyny”.


Walking City

Podczas warsztatu zajmiemy się problematyką ruchu – dosłownie i w przenośni. Do działania zainspiruje nas grupa architektów z Wielkiej Brytanii „ARCHIGRAM” i projekt „Walking City”. Zbudujemy „chodzące maszyny” i pojazdy, które sami wprawimy w ruch. Każda z maszyn będzie posiadać określone funkcje, które wykorzystamy w konstruowaniu „Kroczącego Miasta”.

Zwierzaki – Fakturaki
Podczas warsztatu dzieci zapoznają się z pojęciem faktury – bezpośrednio doświadczą jej różnorodności, eksplorując tajemnicze wnętrza „pudełek zmysłów”. Będziemy też eksperymentować z fakturami materiałów, tworząc wielkoformatowe przedstawienia zwierząt.
Znajdziemy dla nich odpowiednie miejsce w przestrzeni CSW – dopasujemy je do charakteru i zwyczajów zwierząt. Pomocne nam będą oczywiście faktury – tym razem stworzymy je za pomocą różnych technik graficznych.


ZMYŚLNE ZMYSŁY

Podczas spotkania będziemy uważnie patrzeć, intensywnie wąchać, czujnie nasłuchiwać lub precyzyjnie dotykać, czyli zmyślnie używać naszych zmysłów, aby – niczym detektywi – rozwiązać zmysłozagadki. Przekonamy się, że można poczuć zapach także wzrokiem, a kolor czy kształt wyobrażać sobie nosem! Wyćwiczymy nasze zmysły i od tej pory nawet naleśnik nie będzie już tylko obiadem, ale kształtem, zapachem, smakiem i dźwiękiem 🙂

 

 

WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE REZERWOWANIA WARSZTATÓW

Warsztaty można zarezerwować telefonicznie lub mailowo:

telefon: 056 610 9716
e-mail: eduakcje@csw.torun.pl

 

INFORMACJE PODSTAWOWE

/ opłata za warsztat:

/ 8 zł / osoba / grupa do 30 osób;

(grupy powyżej 30 osób są dzielone na mniejsze lub pobieramy opłatę 16 zł za każdą dodatkową osobę)
/ czas trwania warsztatu – ok. 1,5 h (90 min.)

 

 

 INFORMACJE DODATKOWE

/ godziny otwarcia CSW:

Poniedziałek: nieczynne

Wtorek–Czwartek: 10.00–18.00

Piątek: 10.00–20.00

Sobota–Niedziela: 12.00–18.00

/ godziny otwarcia w lipcu i sierpniu
Poniedziałek: nieczynne
Wtorek–Niedziela: 12.00–20.00

 

REGULAMIN WARSZTATÓW EDUKACYJNYCH
dla grup zorganizowanych

 1. Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu, zwane dalej Centrum, świadczy usługę organizacji warsztatów skierowanych do grup zorganizowanych.
 2. Warsztaty prowadzone są przez osoby posiadające odpowiednią wiedzę, kwalifikacje i doświadczenie niezbędne do prowadzenia warsztatów.
 3. W warsztatach uczestniczyć mogą grupy liczące nie więcej niż 30 uczestników, pod opieką nauczyciela / opiekuna grupy.
 4. Aktualna oferta warsztatów oraz cennik warsztatów publikowane są na stronie internetowej Centrum: www.csw.torun.pl/edukacja
 5. Wstępna rezerwacja terminu warsztatów (wraz z załączoną do rezerwacji informacją dotyczącą liczby i wieku uczestników, wstępnego terminu oraz wybranego tematu warsztatów) następuje poprzez zgłoszenie na adres e-mail eduakcje@csw.torun.pl lub telefonicznie pod numerem 56 610 97 16.
 6. Nauczyciel / opiekun grupy dokonujący zgłoszenia grupy na warsztaty ma prawo zrezygnować z warsztatów, informując Centrum o rezygnacji na adres e-mail eduakcje@csw.torun.pl nie później niż na 2 dni przed planowanym terminem warsztatów.
 7. Centrum zastrzega sobie prawo odwołania warsztatów w nagłych wypadkach.
 8. Nauczyciel / opiekun grupy zobowiązany jest do pozostania w miejscu przeprowadzania warsztatów na czas trwania warsztatów oraz po ich zakończeniu (aż do momentu opuszczenia budynku Centrum) i sprawowania opieki nad uczestnikami warsztatów.
 9. Uczestnicy warsztatów odbywających się w przestrzeni wystawienniczej Centrum zobowiązani są do przestrzegania ogólnie przyjętych norm zachowania w miejscach publicznych, w tym do przestrzegania zakazu biegania, zakazu wnoszenia żywności i napojów, zakazu dotykania eksponatów, chyba że zaznaczono inaczej, a także do stosowania się do uwag i zaleceń prowadzącego warsztaty oraz opiekunów ekspozycji.
 10. Centrum uprawnione jest do wykonywania dokumentacji fotograficznej przeprowadzanych warsztatów i wykorzystywania jej dla celów związanych z promocją działań edukacyjnych Centrum. Uczestnicy warsztatów wyrażają zgodę na wykorzystanie ich wizerunku w opisanym powyżej zakresie.
 11. Centrum nie ponosi odpowiedzialności za zniszczenia lub zabrudzenia odzieży uczestników warsztatów.
 12. Centrum nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na terenie Centrum poza szatnią.

 

Tags: , , , ,

/ Wydrukuj ten artykuł

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń