MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Majowe wydarzenia w Czytelni!

Spotkanie psychoanalizy z picturebookiem

Opublikowano: 3 maja 2017 Views: 423 Dla dorosłych, Edukacja, Strona główna

KOLEKCJA – PROCES KREACJI A UTOPIA WYBORU / warsztaty Konrada Juścińskiego

Kiedy: 17 maja 2017 (środa), godz. 16.30–18.00

Zapraszamy na warsztaty Konrada Juścińskiego KOLEKCJA – PROCES KREACJI A UTOPIA WYBORU towarzyszące wystawie Tu jesteśmy. Wybrane prace z kolekcji Krzysztofa Musiała
Warsztaty dla młodzieży i dorosłych

„Co może być bardziej paradoksalne niż proces, w którym jedynym przewodnikiem jest jego własny przyszły rezultat i którego jedyną normą jest coś, co jeszcze nie istnieje?”

Luigi Pareyson, Estetyka. Teoria Formatywności

 

Aby uzyskać jakąkolwiek plastyczność formy i określić jej miejsce musimy dokonywać wyborów, uczestniczyć w określonym procesie i akceptować poszczególne zdarzenia. Czy wszyscy twórcy zaczynają pracę od tego samego miejsca – od pierwszego wyboru? Podczas warsztatów postaramy się odpowiedzieć na powyższe pytania oraz zastanowimy się na ile w tym procesie uczestniczymy świadomie, a na ile wybór dokonuje się sam wobec siebie.

W sztuce działanie intuicyjne wiąże się z badaniem i próbowaniem wyznaczania „miejsca” dla poszczególnych tworów wobec ich konieczności zaistnienia. Jaki w takim razie jest sens doświadczeń, skoro wybory zawierają w sobie już kształt odpowiedzi?

Zapisy: renata.sargalska@csw.torun.pl
Wstęp na warsztaty na podstawie zakupu 2 biletów ulgowych (2 x 5 zł = 10 zł)

Tags: ,

/ Wydrukuj ten artykuł

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń