MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Tydzień Bibliotek 2017 - plakat

Tydzień Bibliotek 2017

Spotkanie autorskie z Przemysławem Dakowiczem

Opublikowano: 4 maja 2017 Views: 1388 Cykle Czytelni, Czytelnia, Książki, Spotkania psychoanalizy z picturebookiem, Strona główna

17.05.2017 – Spotkanie psychoanalizy z picturebookiem. „Medusenkind/Dziecko meduzy”

Kiedy: 17 maja (środa), godz. 18.15
Czytelnia CSW

Zapraszamy na kolejną, czwartą już, rozmowę Iwony Chmielewskiej, autorki książek obrazowych, z Jolantą Czakyrową – psychoterapeutką psychoanalityczną. Tym razem podczas spotkania omawiana będzie książka belgijskiej ilustratorki Kitty Crowther – „Medusenkind/Dziecko meduzy”.

Będzie ona punktem wyjścia do rozmowy o tym, jak wielkim codziennym i podejmowanym na całe życie wyzwaniem jest bycie mamą. O tym, jak w różnych momentach, etapach rozwoju dziecka wymaga ono od kobiety czegoś innego. O tym, że nie można macierzyństwa traktować wyłącznie jako funkcji, ale bardziej patrzeć na bycie matką jako na proces, który mimo ciągłych i zmieniających się wyzwań, jakie się z macierzyństwem wiążą – może okazać się dla kobiety ciekawą drogą.

Kitty Crowther jest belgijską ilustratorką i autorką książek dla dzieci. Debiutowała w 1994 r. książką Mon royaume. W swoim autorskim dorobku ma blisko 30 tytułów, drugie tyle zilustrowała. W 2010 roku otrzymała prestiżową Nagrodę imienia Astrid Lindgren, przyznawaną za całokształt twórczości w dziedzinie literatury dziecięce.

 

 

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń