MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Kolekcja CSW w Kownie

zdjęcie Kobro

Układ otwarty. Blok filmów dokumentalnych towarzyszących wystawie.

Opublikowano: 20 lutego 2016 Views: 2532 Dla dzieci i rodzin, Labsen, Strona główna, Wystawy

Mamy z aparatem! Wernisaż wystawy W KRAINIE DZIECIŃSTWA

/ 12.03.2016, sobota

godzina 14:00

Labsen

 

Studio Tutto i Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” zapraszają na wernisaż wyjątkowej wystawy fotograficznej pt.: „W krainie dzieciństwa”, który odbędzie się 12 marca 2016 r. w Centrum Sztuki Współczesnej w przestrzeni ”Labsen”. Na wernisażu zaprezentujemy ok. 500 wyjątkowych zdjęć przedstawiających dzieci przedstawione w codziennych sytuacjach, podczas domowych i plenerowych sesji fotograficznych, które zostały wykonane przez Mamy, doskonalące swe fotograficzne umiejętności na Uniwersytecie Akademii Fotografii Dziecięcej.
Tematem przewodnim wernisażu i wystawy jest dziecko i jego fascynujący świat, przedstawiony z różnych, nawet najbardziej zaskakujących perspektyw.
Wystawa jest dla uczestniczek podsumowaniem nauki i pracy ze sprzętem oraz młodymi modelami na Uniwersytecie Akademii Fotografii Dziecięcej. Grupa ponad 150 słuchaczek z Polski i zagranicy w czasie ostatnich 6 miesięcy zmierzyła się z przeróżnymi zagadnieniami z zakresu fotografii dziecięcej. Głównym motywem wystawy jest dziecko oraz niezapomniane momenty jego dzieciństwa. Fotografie prezentowane na wystawie zaskakują nie tylko różnorodnością technik i stylów, ale również wyjątkowym podejściem do tematu.
To dzieła jedyne w swoim rodzaju. I nie boję się użyć tutaj słowa „dzieła”, ponieważ wszystkie zaprezentowane na wystawie fotografie prezentują bardzo wysoki poziom zarówno techniczny, jak i artystyczny – zaznacza współorganizatorka wystawy i koordynatorka Uniwersytetu Akademii Fotografii Dziecięcej Monika Ralcewicz-Ciaiolo. – Fotografie pokazują fascynującą krainę dzieciństwa, ze swoim wyjątkowym kolorytem, z towarzyszącą mu paletą emocji i doznań. To zdjęcia bardzo piękne, ale piękno to nie jedyny ich atut. Ogromną ich wartością jest to, że wykonane zostały przez matki. Kobiety, które pośród zajęć dnia codziennego potrafiły stworzyć kadry subiektywne, pełne ciepła i pozytywnych emocji, kadry prawdziwe i ponadczasowe realizując przy tym swą pasję, którą jest fotografia.

Wernisaż jest wydarzeniem otwartym, na który organizatorzy zapraszają wszystkich, zwłaszcza rodziny z dziećmi. Na spotkaniu będzie można nie tylko podziwiać wspaniale fotografie przedstawiające dzieci w wyjątkowych i pięknych portretach, zdjęciach reportażowych, artystycznych i kreatywnych ujęciach, ale także porozmawiać z autorkami zdjęć oraz instruktorami Akademii Fotografii Dziecięcej. Podczas wernisażu dzieciom czas umili animatorka.
Uroczysty wernisaż otwierający wystawę odbędzie się 12 marca 2016 r. (sobota) o godz. 14.00 w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu, w przestrzeni „Labsen”. Wystawę będzie można podziwiać do dnia 31 marca 2016 r.

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń