MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

plakat wystawy

Dyplom 2009

zdjęcie pracy

Awake are only the spirits. On ghosts and their...

Plakat - dyplom 2009

Opublikowano: 26 lutego 2010 Views: 1300 archiwum, Wystawy

Dyplom 2009

Wystawa wyróżnionych prac dyplomowych absolwentów Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Zgodnie z coroczną tradycją Wydziału Sztuk Pięknych, od 26 lutego w ramach wystawy Dyplom 2009 zapraszamy na prezentację  najlepszych studenckich prac dyplomowych. W tym roku wyróżnione dyplomy będzie można oglądać  w  Galerii Sztuki Wozownia oraz w CSW.

Wystawa w CSW obejmuje prace dyplomowe z Instytutu Artystycznego w specjalnościach: Malarstwo sztalugowe, Grafika warsztatowa, Projektowanie graficzne oraz Rzeźba. Tworzone w różnorodnych technikach prace dyplomantów są wyrazem twórczych poszukiwań w zakresie uznawanych za tradycyjne dziedzin, jak malarstwo, rzeźba, grafika i rysunek, a także w obszarze nowych mediów.

Szczególnie nobilitującym i dodatkowo wyróżniającym absolwentów Wydziału Sztuk Pięknych zwyczajem jest coroczna ceremonia przyznania honorowych nagród za najlepsze dyplomy. Są to:

  • Medal im. Tymona Niesiołowskiego dla wyróżnionych absolwentów kierunków: Grafika, Malarstwo, Rzeźba;
  • Medal Janusza Buguckiego przyznawany za najlepszy dyplom artystyczny i pracę teoretyczną na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych;
  • Nagroda im. Josepha Saundersa za najlepsze prace teoretyczne z zakresu historii sztuki, której celem jest promocja intelektualnych osiągnięć absolwentów kierunków artystycznych UMK.

Nagrody i wyróżnienia przyznaje Kapituła corocznie akceptowana przez Radę Instytutu Artystycznego. Przyznane nagrody i wyróżnienia wręczać będzie Przewodniczący Kapituły podczas uroczystości przekazania dyplomów w dniu 26 lutego 2010 r. w Centrum Sztuki Współczesnej.

Tags: , , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń