MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Darmowe oprowadzanie

Darmowe oprowadzanie!

głosujemy

Dwie nasze wystawy walczą o nagrodę!

bryan

2015-11-16 - 2016-01-31 Views: 16644 archiwum, Sztuka, Wystawy

WYSTAWA / Bryan Adams „EXPOSED”

TYLKO DO 31 STYCZNIA!

 

Wystawa w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego CAMERIMAGE
Organizatorzy: Fundacja Tumult i Fundacja Sztuki Świata
Wystawa zorganizowana we współpracy z Crossover, Hamburg
Kuratorzy: Anke Degenhard i Mat Humphrey

Wystawa trwa do 31 stycznia 2016

Godziny otwarcia CSW:

poniedziałek: nieczynne
wtorek – czwartek: 10:00 – 18:00
piątek: 10:00 – 20:00
sobota – niedziela: 12:00 – 18:00

Wystawa jest biletowana.
Ceny biletów: 10 zł bilet normalny, 5 zł bilet ulgowy, 20 zł bilet rodzinny

 

Tegorocznej edycji Festiwalu CAMERIMAGE towarzyszy niezwykła wystawa fotografii Bryana Adamsa. Wystawa składa się  z dwóch wyjątkowych cykli, prezentowanych pod wspólnym tytułem „EXPOSED” („Obnażeni”). To pierwsza ekspozycja prac artysty w Europie Środkowo-Wschodniej i jedyna okazja, by zobaczyć je w Polsce! 

EXPOSED

Pierwszy z cykli składa się z serii portretów największych sław pop-kultury, między innymi Sir Bena Kingsleya, Mickeya Rourke`a, Sir Micka Jaggera, Lany Del Rey, Kate Moss, Tildy Swinton oraz Amy Winehouse. „EXPOSED” to zbiór stu trzydziestu intrygujących portretów znanych osobistości, które widzowie będą mogli odkryć na nowo poprzez obiektyw Adamsa. Zdecydowana większość zdjęć powstała na zlecenie czasopism, w tym europejskiego „Zoo Magazine” (którego Adams jest współzałożycielem). Niektóre fotografie nie były jednak nigdy wcześniej prezentowane publiczności.

WOUNDED: THE LEGACY OF WAR

Drugi cykl został zatytułowany „WOUNDED: THE LEGACY OF WAR” („Okaleczeni: Świadectwo wojny”) – jego nazwa pochodzi od książki o takim samym tytule. Składa się na niego seria poruszających zdjęć okaleczonych brytyjskich weteranów wojen w Iraku i Afganistanie. Projekt powstawał w ciągu czterech lat (2008-2012) i stanowi niezwykły hołd dla odwagi i hartu ducha ocalałych żołnierzy, którzy zaznali ogromnego bólu i cierpienia. Fotografie eksponują ich zabliźnione rany i kalectwo, stanowiąc wstrząsające świadectwo współczesnych działań wojennych.

Obie serie, „WOUNDED” oraz „EXPOSED”, doczekały się wydań albumowych Steidla, były wystawiane w prestiżowych galeriach i muzeach na całym świecie oraz wielokrotnie nagradzane i recenzowane w najważniejszych pismach poświęconych fotografii. Albumy będzie można nabyć w okresie trwania wystawy  w Księgarni Sztuki w CSW.

 

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń