MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Kobieta klęcząca

Obraz 9841 z cyklu Obcy chcą być dobrzy

The same horizon repeated at every moment of the walk

Zobacz na pełnym ekranie

 • Autor

  Ewa i Jacek Doroszenko

 • Tytuł

  The same horizon repeated at every moment of the walk

 • Technika

  wideo

 • Data

  2014

W wielu albumach przechowywane są fotografie z podróży. Turyści uwieczniają chwile na kadrach zdjęć. Dzieje się tak, ponieważ wielu ludzi uważa za najważniejsze doświadczenie wzrokowe, skupiając się głównie na aspektach wizualnych. Według badań również ważnym elementem jest środowisko akustyczne. Wiele elementów zapamiętywanych jest również poprzez dźwięk. W pracy wideo z kolekcji CSW artyści wykorzystują dźwięk w krajobrazie jako podstawę do działań w sferze wizualnej.

„Nadrzędną ideą projektu jest poszukiwanie powiązań krajobrazu dźwiękowego z widzialnym. Zainspirowani badaniami pejzażu dźwiękowego terenów miejskich oraz współczesnymi narracjami na temat miasta, udokumentowaliśmy i za pomocą różnorodnych praktyk artystycznych przetworzyliśmy efemeryczne elementy miejskiego pejzażu Barcelony. Dokonując rejestracji otoczenia dźwiękowego stworzyliśmy kompozycje dźwiękowe oraz wizualne, wynikające ze specyfiki danego nagrania. Instalacje dźwiękowe oraz prace wideo zostały oparte na elektronicznie przetworzonych nagraniach.
Projekt został zrealizowany w ramach rezydencji artystycznej w Fundació AAVC Hangar w Barcelonie w 2014. Posiada również swoje archiwum internetowe, w którym można zapoznać się z poszczególnymi pracami audiowizualnymi, posortowanymi według lokacji w Barcelonie: www.soundreaming.org” (za: www.wozownia.pl)

Ewa i Jacek Doroszenko, The same horizon repeated at every moment of the walk, 2014, wideo, 2 min. 5 sek.

 

 • Ewa i Jacek Doroszenko
 • Ewa i Jacek Doroszenko
 • Ewa i Jacek Doroszenko

 

Zakup ze środków własnych (2018)

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń