MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

10. Plaster – Międzynarodowy Festiwal Grafiki Projektowej

WYSTAWA / JERZY BRZUSKIEWICZ. BOXer – UKŁADY ODNIESIENIA

2019-08-20 - 2019-09-22 Views: 2444 Sztuka, Wystawy, wystawy

Skyway w CSW!

/ Światło/cienie. Prezentacja towarzysząca 11. Bella Skyway Festival
20.08. – wystawa czynna od 20.30 do 24.00
21–25.08. – wystawa czynna od 12.00 do 24.00
26.08–22.09. – wystawa czynna w godzinach otwarcia CSW

W czasie Festiwalu Bella Skyway toruńskie CSW zaprezentuje prace ze swojej Kolekcji sztuki. Będą to: „Dwa reflektory naprzeciwko” Jana Berdyszaka, „Mesures à prendre” Piotra Kowalskiego oraz „Skanowanie” Joachima Fleischera. Wybrane obiekty są ściśle związane z otoczeniem, w którym funkcjonują, a światło, jako główny element prezentowanych prac, działa na przestrzeń w szerokim, często pełnym sprzeczności zakresie.

W czasie Festiwalu Bella Skyway wstęp wolny.
Po zakończeniu festiwalu bilety: 5 zł / 8 zł

 

/ PLANETA px9. Wydarzenie towarzyszące Bella Skyway Festival 2019
23.08. (piątek), godz. 21.00, godz. 22.00
24.08. (sobota), godz. 21.00, godz. 22.00

Interdyscyplinarny spektakl teatru ruchu, w którym tancerze/performerzy stworzą nową, nieistniejącą planetę. Poprzez działania improwizacyjne wykreują sposób poruszania się i współistnienia jej mieszkańców oraz model panujących na niej zwyczajów. Ich językiem będzie język ruchu, jak więc będą wyglądały ich rozmowy?

Projekt przygotowuje Stowarzyszenie „Projekt Zewnętrza”, we współpracy z VII LO w Toruniu, Toruńską Agendą Kulturalną, CSW „Znaki Czasu”, Młodzieżowym Domem Kultury, Zespołem Szkół Nr 6 w Kropywnyckim i Zespołem Szkół w Gołowkiwce.

Spektakl realizowany jest w ramach projektu „Wchodzimy na afisz” finansowanego przez polsko-ukraińską Radę Wymiany Młodzieży.

Opieka artystyczna: Joanna Miś-Fudali, Dominika Lewandowicz

Bezpłatne wejściówki do odbioru w recepcji CSW od 16 sierpnia,
możliwość obserwacji spektaklu z zewnątrz – z Bulwaru Sztuki (bez konieczności posiadania wejściówek).

 

/ Bella Skyway w Kinie Centrum: Apollo: droga na księżyc, reż. Tom Jennings
24.08. (sobota), godz. 14.00

Niepublikowane dotąd nagrania i poddane cyfrowej rekonstrukcji materiały przeniosą nas do kluczowych momentów realizowanego przez USA planu wysłania człowieka na Księżyc przed 1970 rokiem. Autorzy programu uzyskali dostęp do prywatnych świadectw, audycji radiowych i telewizyjnych, dokumentów NASA i nagrań z Centrum Kontroli w Houston. Będziemy mogli się przekonać, w jaki sposób misje Apollo przedstawiano amerykańskiemu społeczeństwu.

 

Zwiastun filmu:

 

/ Bella Skyway w Kino Centrum: Apollo: powrót na księżyc, reż. François Pomès
25.08. (niedziela), godz. 14.00

W 2019 roku przypada 50. rocznica pierwszych kroków ludzkości na Księżycu. Misja Apollo 11 od zawsze fascynowała, o czym świadczą liczne filmy, raporty i filmy dokumentalne, które o niej powstały. Niemniej jednak zasługuje ona na ponowne rozpatrzenie ze świeżą perspektywą. Dokument ten opowiada o epickiej przygodzie, szczegółowo opisując podróż ludzi, którzy brali udział w misji lub pomagali jej i zanurza widzów w tej niesamowitej, kosmicznej przygodzie.

Zwiastun filmu:

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń