MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

TECHNODROM

Opublikowano: 6 sierpnia 2014 Views: 2637 TECHNODROM

TECHNODROM / impreza na dachu CSW!

sobota, 16 sierpnia 2014, 20:00 – 3:00, dach CSW

TECHNODROM // future is now!

Wstęp wolny!

Pierwsza i miejmy nadzieję, że nie ostatnia, zwiastująca cykl elektronicznych, technicznych i futurologicznych eventów – impreza na dachu toruńskiego CSW. Zapraszamy na pokład! Nie zwalniamy tempa!

Line up:
Piotr Bejnar / KiM / Kontrasala / Cellular Level

BIO:

Piotr Bejnar

Producent i live performer. Już jako 16 latek zainteresował się matematycznym rozkładem utworów muzycznych. Jako live performer eksperymentuje z różnorodnymi nowotarskimi technikami grania na żywo prezentując spektrum wyszukanych brzmień.

Piotr nie ulega modzie, przyzwyczajeniu czy uprzedzeniu w muzyce – wychwytując „brzmieniowe perełki” z rożnych stylów elektroniki. Dzięki różnorodnym zainteresowaniom muzycznym jest częstym gościem wydarzeń kulturalnych, niekoniecznie tanecznych. Jest również organizatorem cyklu imprez o nazwie Black Roses. Występy live w wykonaniu Piotra Bejnara to niezbyt typowy live jaki kojarzyć się może z graniem z laptopa… W tym przypadku wygląda to zupełnie inaczej… To żywa improwizacja, do której udziału Piotr zaprasza publiczność, która w efekcie na żywo generuje dźwięki razem z nim.

Podczas jednej z imprez Piotr nie miał miejsca na położenie swojego MIDI controlera wiec zagrał trzymając go w rekach. Od tamtej pory przyjaciele okrzyknęli go mianem dj’a Modern Talking oraz Unstopable Korg Rider czy Czarodziej z krainy KORG. Pomysł ewoluował, Piotr zminimalizował swój setup i zaczął grać live’y trzymając sampler w rękach, jednocześnie tańcząc z ludźmi na parkiecie. Muzyka tworzona przez Piotra to, jego zdaniem – „taneczna elektronika”. Miłośnik Jazz’u i Snooker’a.

Facebook: https://www.facebook.com/piotrbejnarfanpage
Soundcloud: https://soundcloud.com/piotr_bejnar

KiM (Kinga Maluga)

Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Józefa Elsnera w Warszawie (klasa fletu) i Akademii Filmu i Telewizii, dyplomowana realizator dźwięku, kompozytorka, producentka, wychowywana w rodzinie muzyków. Wciąż doskonali swoje umiejętności w dziedzinach związanych z dźwiękiem. Szkołę muzyczną ukończyła w 2005 roku i wtedy właśnie z orkiestry symfonicznej postanowiła przenieść się na scenę klubową, co umożliwiło jej poszerzenie horyzontów szeroko pojętej muzyki elektronicznej. Zadebiutowała w kwietniu 2005 w warszawskim klubie LuZztro, gdzie do dziś jest rezydentką. Muzyką elektroniczną zainteresowała się już dużo wcześniej, czerpiąc inspiracje miedzy innymi ze sceny berlińskiej i londyńskiej. Styl muzyczny KiM to szeroko pojęta elektronika, nie ogranicza się ona bowiem do konkretnych gatunków łącząc ze sobą wszystko wedle gustu i uznania, wciąż poszukuje nowych brzmień. Jedna z założycieli grupy towarzysko -artystycznej ME.NE.LE / HOLA! / Deep We Can / Przyjaciele w tańcu. Ma na swoim koncie imprezy w klubach w całej Polsce, a także w Londynie (UK), Berlinie (D), Brukseli (BE) czy Grodnie (BY). Miłośniczka winyli.


Kontrasala

Na początku swojej aktywności scenicznej (2008 r.) była rezydentką w znanych toruńskich klubach (Klub eNeRDe, ArtCAFE ), gdzie razem z Misshi Nakamishi dały początek kilku edycjom imprez np:  Szybko-Tanio-Techno, Sabat Music i SoundSpotting. Imprezy te mają na celu propagowanie odmian muzyki techno i sztuki wizualnej ściśle ze sobą zintegrowanych. Na te okazje wraz z dziewczynami: Atakase, Misshi Nakamishi i KHĄ tworzy autorskie filmy i animacje. TECHNO, MINIMAL oraz DEEP HOUSE w tempie od 124′ do 130′ bpm, cieszą się w jej setach największą sympatią. Swoim odbiorcom funduje hipnotyczne doznania propagując ciężkie, dynamiczne brzmienia lub oszczędne i wibrujące, gonione głębokim basem. Mimo uproszczonej aranżacji nie jest to muzyka nieskomplikowana i prosta, lecz dużo bardziej złożona. Uwaga słuchacza skupia się na drobnych niuansach dźwiękowych, które są podstawą jej sekcji. Najwięcej przyjemności jednak czerpie z interakcji dźwięków jakimi się bawi. Granie „100% live” własnych kompozycji nie jest jej obce.

Soundcloud: https://soundcloud.com/kontrasala
Myspace:https://myspace.com/kontrasala
Facebook: https://www.facebook.com/t.o.s.o.techno

Cellular Level

Wierny czarnym płytom. Choć głównie grywa techno & minimal, to nie ogranicza się on tylko do tych stylów. Od 2013 roku współtworzył toruński kolektyw Re/Animacja, który swoje pierwsze kroki stawiał w Cafe Draże. Od 2014 działa w kolektywie The Other Side Of Techno propagującym muzykę techno i toruńską scenę niezależną.

Soundcloud: https://soundcloud.com/clevel
Facebook: https://www.facebook.com/t.o.s.o.techno


Organizatorzy:

Po drugiej stronie techno https://www.facebook.com/t.o.s.o.techno
Fundacja Magazyn Zmian https://www.facebook.com/magazynzmian
(w ramach projektu +55 Podkręcamy tempo)
Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu
www.csw.torun.pl

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń