MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Plakat wystawy Ładna sztuka

PRZEprojekt Wystawa 003: Ładna sztuka

PRZEprojekt

PRZEoprowadzanie po wystawie

Lerato Shadi MMITLWA, HD-video projection with sound, 25'21'', 2010, courtesy - the artist

Opublikowano: 16 maja 2012 Views: 1345 Projekty, PRZEprojekt

PRZEprojekt: Sztuka do PRZEgadania

Spotkanie z Dobrilą Denegri i artystami biorącymi udział w wystawie Teatr Życia

czwartek, 17 maja 2012, godz. 19.00, Czytelnia CSW

W najbliższy czwartek zapraszamy do Czytelni na wyjątkowe PRZEprojektowe spotkanie z Francesco Fonassinim, Nezaket Ekici, Nicolą Rubenem Montinim oraz Branko Miliskovicem – artystami biorącymi udział w wystawie Teatr życia.

Projekt poświęcony jest działaniom artystycznym, które szukają punktów wspólnych pomiędzy sztuką, muzyką eksperymentalną, nowoczesnym tańcem i teatrem. Celem projektu jest zwrócenie uwagi nie tylko na działania, które zatarły granice między wymienionymi dyscyplinami, ale przede wszystkim na te, które zakwestionowały społeczne konwencje w poszukiwaniu alternatywnych modeli sztuki i życia.

W czasie spotkania artyści opowiedzą o swoich doświadczeniach i działaniach artystycznych, podzielą się spostrzeżeniami dotyczącymi sztuki oraz odpowiedzą na pytania od publiczności. Wszystko zaś będzie miało miejsce w nieformalnej atmosferze przy słodkim poczęstunku.

Zapraszamy wszystkich – wstęp wolny!

Obecni na spotkaniu będą:

  • Nezaket Ekici (ur. 1970 w Kirsehir, Turcja). Artystka pochodzenia tureckiego wychowana w Niemczech. Studiowała m.in. pod kierunkiem Mariny Abramović. Zajmuje się przede wszystkim performance’em, tworzy również instalacje. Środkiem ekspresji jest dla niej ciało. Inspiracje czerpie z codziennego życia oraz doświadczeń związanych z atmosferą społeczną i kulturową. Stara się tworzyć dzieła, które pozostawiają wolne miejsce dla skojarzeń widza i kreowanych przez niego nowych możliwości interpretacyjnych. Artystka działa w Berlinie oraz Stuttgarcie.
  • Francesco Fonassi (ur. 1986 w Brescii, Włochy). Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Wenecji. Zajmuje się instalacją, fotografią i video. W swoich pracach często wykorzystuje dźwięk. W 2010 roku Fonassi zainicjował serię działań akustycznych, których częścią będzie performance wykonany w przestrzeni CSW. Projekt ten bada potencjał poszerzenia kompozycji muzycznej o dźwięki pochodzenia mechanicznego. Artysta mieszka i pracuje w Rzymie.
  • Branko Miliskovic (ur. 1982 w Belgradzie). Artysta pochodzi z terenów byłej Jugosławii. Początkowo studiował w Belgradzie, ostatecznie ukończył jednak Królewską Akademię Sztuk Pięknych w Hadze. W swoich performance’ach, filmach czy żywych instalacjach, jako głównych mediów używa ciała i tożsamość, prowadząc zarówno bezpośrednią, jak i podszytą mistyfikacją komunikacją z publicznością. Kreując kolejne postaci zmaga się ze swym narodowym zapleczem. Ostatnio interesuje się problematyką heroizmu, ojczyzny, patriotyzmu, zdrady, poczucia winy i wyrzutów sumienia.
  • Nicola Ruben Montini (ur. 1986 w Oristano, Włochy). Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Wenecji i Central Saint Martins College of Art and Design w Londynie. Jest artystą i kuratorem. Jego poszukiwanie artystyczne skupiają się na związkach sztuki i polityki: granic pomiędzy tymi obszarami oraz ich punktów stycznych. Działa w Londynie i Wenecji.

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń