W czwartek, 20 maja, zapraszamy do Pokoju z kuchnią na spotkanie wokół cyklu fotografii Darkrooms Konrada Pustoły i wydanego przez Krytykę Polityczną albumu pod tym samym tytułem, opatrzonego esejem Olgi Tokarczuk.
Wspólnie z zaproszonymi gośćmi zastanowimy się na czym polega fenomen darkroomów, funkcjonujących najczęściej w klubach gejowskich. Darkroomy to miejsca niepubliczne, ale i nie prywatne, wyjęte spod władzy, niemal anarchistyczne. Jak interpretować to, co dzieje się w ciemni, i jaki stosunek mają do tych wydarzeń ich uczestnicy, a także pozostała część społeczeństwa, pozostająca w świetle władzy politycznej?
Wstęp wolny
start: 17.00
Dyskutować będą:
- Konrad Pustoła (1976) – artysta. Skończył nauki ekonomiczne na Uniwersytecie Warszawskim oraz Royal College of Art w Londynie. Zajmuje się wizualnym badaniem relacji między przestrzenią publiczną i prywatną. Konsekwentnie bada też możliwości fotografii jako medium analizy i przekazu tej relacji. Współtwórca akcji Tiszert dla Wolności (2004-2006). Autor cyklów fotograficznych i instalacji m.in: Nieskończone domy (2005), S(t)ymulacje (2006). Członek zespołu Krytyki Politycznej. Mieszka w Londynie, pracuje w Warszawie.
- Wojciech Szot „Abiekt”- autor bloga http://www.abiekt.blogspot.com, student, pracownik, użytkownik internetu, kulturowo bez płci, należy do Stowarzyszenia „Pracownia Różnorodności”;
- Aleksandra Skonieczka „Oluś” – studentka kulturoznawstwa, aktywistka społeczna, należy do Stowarzyszenia „Pracownia Różnorodności”;
- Daniel Muzyczuk – prawnik, kurator, krytyk sztuki. Publikował w Obiegu, Le Monde diplomatiqe, Bunkrze Sztuki , Panoptikum i Ha!Arcie.