MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Helen Chadwick, Enfleshings, 1989

Artystki-Anarchistki: Esencja czy Konstrukt?

zdjęcie marchewek

Geek Girls Carrots wylądowały w Toruniu!

Plakat Łukasz Wodyński

Opublikowano: 7 maja 2013 Views: 1868 Labsen

Łukasz Wodyński / J’m live installation

czwartek, 9 maja, godz. 18:00, LabSen, wstęp wolny

Xavier Bayle ( ES ) – live installation
Łukasz Wodyński ( PL ) – live installation
Bogusław Raatz ( PL ) – muzyka
Tim Sanford ( USA ) – muzyka

reżyseria: Łukasz Wodyński

J’m to niepowtarzalne widowisko, w którym artyści stanowić będą żywą część instalacji składającej się z 2,5 mertowych płócien Łukasza Wodyńskiego. W akcie występują hiszpański performer Xavier Bayle oraz Łukasz Wodyński. Widowisku towarzyszyć będzie muzyka zaaranżowana i wykonana na żywo przez Bogusława Raatza (zespół  Question Mark) oraz muzyka amerykańskiego pochodzenia Tima Sanforda.

Zapraszamy do uczestnictwa w  akcie stworzenia i tworzenia, w którym efekt twórczego działania stanowi wypadkową tego, co dzieje się w momencie kreacji.

Łukasz Wodyński
Tworzy wykorzystując zarówno media malarskie, rysunkowe jak i techniki multimedialne. Realizuje także  LIVE ACTS ( projekty interdyscyplinarne stanowiące syntezę teatru, performance oraz sztuk wizualnych ). Skupia się wokół człowieka i jego egzystencji.
Jego prace były prezentowane min. w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Teatr Grudziądz, TORUŃSKIEJ HALI POMP i wielu innych.
wodynski.com.pl

Xavier Bayle
Jest hiszpańskim artystą, aktualnie mieszkającym w Polsce. Jego prace zahaczają o problemy, które dotyczą ludzi i zwierząt, zajmuje się zarówno rysunkiem, malarstwem, fotografią jak i poezją, sztuką performance czy instalacją.
xavierbayle.republika.pl

Bogusław Raatz – muzyka
Urodzony w 1961 roku w Bydgoszczy gitarzysta, kompozytor aranżer założyciel i lider zespołu QUESTION MARK.  Od początku muzycznej działalności zainteresowany rockiem, jazzem, free oraz muzyką etno (oud, sitar, sarod). Współpracował między innymi z brazylijskim muzykiem, performerem oraz filmowcem Leo Alvesem Vieirą, Robertem Bielakiem, Andrzejem Przybielskim (NIEMEN, SBB), Józefem Skrzekiem (SBB), Stevenem Kindlerem (Mahavishnu Orchestra, Kitaro), Jarosławem Pijarowskim, Jorgosem Skoliasem, Timem Sanfordem, Sławomirem Ciesielskim (Republika)
raatz.art.pl

Tim Sanford – muzyka

Amerykański multiinstrumentalista mieszkający od kilkunastu lat w Polsce. Założył w 1997 r. zespół Świrlandia grający muzykę inspirowaną z mieszanką wpływów etnicznych, zespół otrzymał propozycję występu przed Kayah i Bregovićem w Warszawie. Współpracował między innymi z zespołem One Million Bulgarians, inspiruje go muzyka improwizowana oraz jazzowa. Grał on na różnych festiwalach jazzowych jak Fortalicja Zamość 2001. Obecnie mieszka w Bydgoszczy gdzie zbudował swoje studio.

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń