MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Plakat Konferencja Kreatywny Toruń

Kreatywny Toruń / konferencja

Plakat Wykład Jacek Kochanowski

Społeczne tworzenie seksualności – wykład

Plakat spektaklu Teatru Jednorazowego

Opublikowano: 6 lutego 2013 Views: 2098 Labsen

Kto się boi Virginii Woolf?

sobota, 9 lutego, godz. 19.00, LabSen, Wstęp wolny!

Kto się boi Virginii Woolf?
Autor: Edward Albee
Tłumaczenie: Marlena Hetman
Muzyka: DJ Furia
Reżyseria: Marlena Hetman
Występują: Izabela Olewińska, Krzysztof Ćwikliński, Krzysztof Kozłowski, Marlena Hetman

 

Współpraca z Toruńską Agendą Kulturalną w ramach projektu MIKROWSPARCIE zaowocowała realizacją pierwszego spektaklu pt.: „Kto się boi Virginii Woolf?” nowopowstałej  grupy TEATR JEDNORAZOWY. Zespół składa się z byłych członków studenckich grup teatralnych The Spinning Globe oraz Perpetuum Mobile. Dyrektorem grupy artystycznym jest Jarosław Hetman (szef grupy The Spinning Globe związanej z katedrą filologii angielskiej UMK) a sekcją muzyczną dowodzi toruński DJ Furia.

Wybór sztuki „Kto się boi Virginii Woolf?” autorstwa Edwarda Albee został podyktowany chęcią pokazania zapomnianego nieco w Polsce klasyka dramatu amerykańskiego, wielkiego dzieła literackiego, w nowej – już nie tylko czysto teatralnej – formie.  W tym roku mija pięćdziesiąt jeden lat od jej publikacji. Przez cały ten czas utwór ten żył własnym życiem i ewoluował; między innymi poprzez ścisłe utożsamianie go z produkcją filmową w reżyserii Mike’a Nicholsa (z niezapomnianymi kreacjami Elizabeth Taylor i Richarda Burtona).

Teatr Jednorazowy koncentruje się na związkach między filmem a teatrem, mając na celu zgłębienie i wyeksponowanie ich, odwołując się do współczesności.

Głównym celem działań naszej grupy jest ożywienie sekcji teatru amatorskiego w Toruniu. Pragniemy pokazywać teatr nowy, świeży, mobilny, który czerpie ze sztuk wizualnych, biegle posługując się przy tym językiem filmowym i muzycznym.

Tags: , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń