MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Zmiana w repertuarze kina

WYSTAWA / Raport 2015

Opublikowano: 1 kwietnia 2016 Views: 2601 Strona główna, Sztuka

NOC MUZEÓW w CSW

/ 14-15.05.2016

godziny 16.00-1.00

 

W tym roku EUROPEJSKA NOC MUZEÓW w toruńskim CSW potrwa do 1 w nocy! Przygotowaliśmy dla Was  mnóstwo aktywności rodzinnych, które ruszają już od 16:00, w tym nowy cykl MAGAZYN SZTUKI i specjalną edycję ciszących się ogromną popularnością BAJEK Z RZUTNIKA.

Oprócz spacerów po aktualnych wystawach – czyli wystawie modowej ART NEXT TO FASHION, wystawie wykładowców toruńskich Sztuk Pięknych RAPORT, czy bardzo świeżej (wernisaż 13 maja!) wystawie współczesnej sztuki tureckiej CZYSTE WODY – mamy też coś dla #fashionvictims, czyli POKAZ MODY z kostiumami Karola Miętkiewicza!

W programie także koncerty Janka Gębali i Jacka Bułatka oraz set DJ Funktion. KINO zaprasza na specjalny program filmowy: zobaczycie MODELKĘ, czyli nową fabułę pokazującą bez fotoszopa kulisy modelingu, polski dokument POLITICAL DRESS o fascynujących związkach mody i polityki na przykładzie najnowszej historii Polski, oraz argentyński kryminał EL CLAN. Cafe PARTer zaprasza na kawę i inne pyszności do ogródka na Bulwarze Sztuki i na tarasie widokowym.

Do zobaczenia w NOC MUZEÓW!

 

 / 16.00-21.00

MAGAZYN SZTUKI– rodzinne działania twórcze dotyczące instalacji Jarosława Kozłowskiego „Rozmównica” (z kolekcji CSW) oraz innych prac artysty, m.in.”Rysunków czasowych, wagowych,po-przedmiotowych”.Będziemy zatem mierzyć ,ważyć, odciskać, rysować na czas i świetnie się bawić!

MAGAZYN SZTUKI to nowy cykl edukacyjny, dotyczący Kolekcji CSW. Dzieła sztuki, które na co dzień ukryte są w  archiwum Kolekcji CSW, będą kolejno eksponowane w przestrzeni Labsenu. Będziemy mogli je oglądać tylko przez kilka godzin, ale za to kontakt z dziełem wzbogacony zostanie o mnóstwo działań warsztatowych.

wstęp bezpłatny; bez zapisów, dla dzieci wraz z opiekunami !

 

/ 16.00-24.00

Księgarnia – rabaty: 15 % przy zakupie 1 książki, 30 % przy zakupie 2 książek!

 

/ 16.00-1:00
LabSen – Prezentacja nowych prac z kolekcji CSW.

 

/ 18.00-22.00

Czytelnia – Specjalne wydanie BAJEK Z RZUTNIKA – „LATAJĄCE MASZYNY”.

Na przygotowanych stanowiskach warsztatowych będzie można skonstruować własną maszynę latającą, a w naszym zakątku projekcyjnym wyświetlane będą bajki o KRASNOLUDKACH, PTASZKACH i innych stworzeniach, które latają albo bardzo by latać chciały. Zapraszamy dzieci od lat 4 i rodziców do wspólnej zabawy 😉

 

/ 18.00-19.00

oprowadzanie kuratorskie po wystawie RAPORT

 

/ 18.30-20.30

koncert Janka Gembali

 

/ 19.00-20.30

oprowadzanie kuratorskie po wystawie CZYSTE WODY  z udziałem artystów

 

/ 21.00-22.30

Set DJ Funktion

 

/ 21.00-21.30

POKAZ MODY z udziałem modelek w strojach autorstwa Karola Miętkiewicza do muzyki na żywo (DJ Funktion). Premierowe stroje, specjalnie przygotowane na Noc Muzeów.

Tak pisze o swojej kolekcji projektant:

Artyści którzy mieli szczególny wpływ na estetykę, w której się poruszam to H. R. Giger, Zdzisław Beksiński i Hans Bellmer. W swoich pracach, używam głównie tworzyw sztucznych, metalu, tkanin oraz półproduktów. Wiele z technik to moje patenty. Tworzę kostiumy z formami i deseniami zaczerpniętymi z przyrody oraz form industrialnych. Moimi głównymi inspiracjami w dziedzinie kostiumografii są Thierry Mugler i Alexander McQueen.Podczas projektowania swojej nowej serii kostiumów inspirowałem się wykorzystaniem bimechaniczności Gigera, formami i strukturami organicznymi ludzkiego ciała. Kostiumy, które zaprezentuję będą tworzyły spójną całość, kolekcję.

 

/ 21.30-22.00

niecka – oprowadzanie kuratorskie po wystawie ART NEXT TO FASHION.

 

/ KINO – bilety 10 zł.

16.00  – MODELKA, (2016) 1 godz. 45 min.

Początkująca modelka wiąże się ze znanym fotografem. Oboje odkrywają, że miłość ma mroczne oblicze.

 

18.00 – POLITICAL DRESS (2011), 1 godz. 3 min.

Dokument „Political Dress” ukazuje doświadczenia ludzi, którzy zmienili oblicze mody.

 

20.00 – EL CLAN,  (2015) 1 godz. 50 min.

Dzielnicą San Isidro rządzi bezwzględny ojciec Arquímedes. Parają się porwaniami oraz zabójstwami.

 

22.00 – MODELKA, (2016) 1 godz. 45 min.

Początkująca modelka wiąże się ze znanym fotografem. Oboje odkrywają, że miłość ma mroczne oblicze.

 

/ 22.30-1.00

koncert jazzowy Jacka Bułatka – III piętro

 

 

Tags: , , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń