MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

WARSZTATY ANIMACJI POKLATKOWEJ

Spacer Literacki po Bydgoskim Przedmieściu

Opublikowano: 5 lipca 2016 Views: 3786 Strona główna, Sztuka

Koncert w ramach finisażu wystawy DUDA GRACZ ’75 – Maja Kleszcz, Wojtek Krzak

/ 28.08.2016
godz. 18:00
Maja Kleszcz & Wojtek Krzak – koncert w ramach finisażu wystawy DUDA GRACZ ’75

W ramach pożegnania z wystawą DUDA GRACZ 75 zapraszamy na koncert składający się z utworów skomponowanych przez Maję Kleszcz do tekstów Agaty Dudy-Gracz, napisanych z myślą o konkretnych obrazach jej ojca, Jerzego Dudy Gracza.
Wstęp wolny!

Tak piszą o sobie artyści:
Maja Kleszcz i Wojtek Krzak – dwoje artystów, którzy idą wspólnie przez życie i to osobiste i to zawodowe. Gdzieś kolo roku 2005, w czasach w których graliśmy jeszcze w Kapeli ze Wsi Warszawa, wymyśliliśmy sobie idee projektu artystycznego, w ramach którego moglibyśmy realizować wszystkie swoje pasje, wcielać się swobodnie w różne estetyki, style, gatunki sztuki muzycznej i nie tylko muzycznej. Początkowo fascynowały nas idee łączenia kultur. Dlatego zapraszaliśmy do współpracy naszych przyjaciół z Afryki, Europy Wchodniej czy Azji.
Po odejściu z Kapeli w 2010 roku (zwieńczeniem dekady było skomponowanie i wyprodukowanie przez nas albumu KzWW – „Infinity”), powoli zaczęliśmy skupiać się na tym co najbliżej – na piosence polskiej. Na próbie powrotu do starych, dobrych wzorców, gdy muzyka nie była banalną konstrukcją w rytmie pod nogę, a teksty stawały się małymi perełkami literatury. Dlatego właśnie nawiązaliśmy współpracę z Bogdanem Loeblem – literatem, poetą, prozaikiem. Autorem stylistyki języka bluesowego, tworzącym niezapomniane teksty dla Breakoutu Tadeusza Nalepy i wielu, wielu innych artystów. Do współpracy zaprosiliśmy wspaniałych instrumentalistów i tak zrodził się zespół i tak powstały nasze dwie płyty: „Radio Retro” (2010), oraz „Odeon” (2012).

Obecnie oprócz pracy „piosenkowej” (Maja Kleszcz & incarNations), zajmujemy się także muzyką teatralną, którą tworzymy na potrzeby spektakli Agaty Dudy-Gracz, oraz innych reżyserów min. Michała Zadary. Mieliśmy również okazję nagrywać uwtory na potrzeby filmu, a konkretnie Johna Duigana („Careless love”). Duża to była przyjemność ponieważ John to wybitny twórca, pracujący w Hollywood z wieloma, wieloma gwiazdami i jego propozycja była dla nas olbrzymim wyróżnieniem.

Tworzenie muzyki „ilustracyjnej” jest dla nas prawdziwą przyjemnością i intelektualnym wyzwaniem, o którym marzyliśmy od dawna. W głowach mamy wiele pomysłów na nowe płyty, nowe projekty muzyczne, spektakle. Zatem nie pozostaje nic innego jak tylko wziąć się do roboty, a Was zaprosić do naszego świata!

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń