MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Uczestnicy Rezydencji Artystycznej Locis

LOCIS 2

Plakat Aktualia sztuki

Aktualia sztuki

Kuratorzy TORMIARu fot. Tytus Szabelski

Opublikowano: 6 września 2014 Views: 1402 Festiwale, Sztuka, TORMIAR

Finisaż Festiwalu Architektury i Wzornictwa TORMIAR

21 – 22 września 2014
sobota / niedziela

Jeszcze tylko do 21 września oglądać można w CSW wystawy zrealizowane w ramach czerwcowego  Festiwalu Architektury  i Wzornictwa „Tormiar – REHABILITACJA WYOBRAŹNI”. Z tej okazji zapraszamy publiczność na finisaż tego wyjątkowego festiwalu,  dedykowanego toruńskiej architekturze drugiej połowy XX wieku: będzie można nie tylko pożegnać się z Tormiarowymi wystawami, ale także wziąć udział w ciekawych spotkaniach i warsztatach edukacyjnych!
Z okazji zakończenia pierwszej edycji Tormiaru, zaplanowaliśmy weekend wydarzeń, które pozwolą pożegnać z pompą najfajniejszy festiwal designu w mieście:) W ramach finisażu będzie można spotkać się z kuratorami festiwalu, którzy w przestrzeni wystaw opowiedzą o prezentowanej na wystawie Plastyka Toruńska architekturze wnętrz z Torunia, a także przybliżą postać toruńskiego artysty i projektanta Franciszka MIchałka.

Nie zapomnieliśmy też o najmłodszych –  w programie przewidziane jest kreatywne zwiedzanie ze specjalnie przygotowanym przewodnikiem,  a także stanowisko edukacyjne, które działa w przestrzeni wystaw.

Festiwal Tormiar jest reakcją na trwającą obecnie w Polsce dyskusję nad powojennym wzornictwem i architekturą. Realizacje z tamtego okresu są wciąż niedoceniane – w miastach takich, jak Toruń, wciąż czekają na odkrycie projekty artystów, którzy w czasach braków materiałowych oraz nakazów normatywnych twórczo zmagali się z zastaną rzeczywistością.  Dziś, gdy na naszych oczach znikają kolejne, często unikatowe obiekty, niezwykle istotna jest zarówno ich popularyzacja, jak i przywracanie wiedzy o ich twórcach. Festiwal to swoisty apel i głos CSW w dyskusji o designerskim dziedzictwie PRL-u.

Program finisażu:

/ Sobota 20.09

godz. 12.00-18.00
Festiwalowe wystawy:
– Plastyka Toruńska. Architektura Wnętrz 1945-2000
– II Indywidualna wystawa Franciszka Michałka

godzina 12.00
Dział Edukacji Eduakcje zaprasza na kreatywne warsztaty dla dzieci
[obowiązują zapisy!]

godz. 14.00
Architektura wnętrz kampusu UMK w Toruniu – spacer po miasteczku uniwersyteckim z Emilią Ziółkowską [zbiórka przy wejściu do Auli UMK]

godz.16.00
Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Plastyka Toruńska. Architektura Wnętrz  1945-2000
[zbiórka CSW/przestrzeń wystawy]


/ Niedziela 21.09

godz 12.00-18.00 Festiwalowe wystawy:
– Plastyka Toruńska. Architektura Wnętrz 1945-2000
– II Indywidualna wystawa Franciszka Michałka

godz. 16.00 Oprowadzanie kuratorskie po wystawie II Indywidualna
Wystawa Franciszka Michałka i wspólny toast na zakończenie festiwalu.

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń