MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

plakat 4 Festiwalu Plakatu i Typografii Plaster

4. Międzynarodowy Festiwal Plakatu i Typografii PLASTER

plakat do wydarzenia Lutosławski - Pole Widzenia / Pole Słyszenia

Lutosławski / Pole Widzenia – Pole Słyszenia

zdjęcie artystów, którzy zagrali koncert w ramach 5. edycji Festiwalu Plaster

Opublikowano: 9 maja 2013 Views: 2130 Festiwale, Plaster

Steve Nash & Pillow feat. Dj Funktion

Steve Nash & Pillow feat. Dj Funktion
Multimedialny akcent festiwalu Plaster: live act + wizualizacje typograficzne

środa, 22 maja 2013, godz. 21.00, LabSen, wstęp wolny

Kacper Nowak – “Steve Nash” student  Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie fortepianu prof. Cezarego Saneckiego. Mistrz świata Dj-ów International Dj Association 2012.Instrument, na którym gra stał się jednak szybko inspiracją i punktem wyjścia do dalszych poszukiwań muzycznych: kompozycji, produkcji muzycznej oraz Dj-ingu. Od 2011 roku współtworzy duet audio- wizualny „Steve Nash & Vj Pillow”. Projekt łączy  muzykę elektronicznąprezentowaną w formie live actu, ze specjalnie przygotowaną oprawą wizualną. Duet koncertuje na wielu scenach klubowych i nie tylko. Jako producent tworzy również muzykę do filmów oraz spektakli teatralnych. Steve Nash od 2012 jest członkiem elitarnej grup ELADE CREW zrzeszającej muzyków tancerzy malarzy oraz freestyle motocross’owców,  jak również JVC X Headphones Team, z którymi ściśle współpracuje.

VJ Pillow (Paweł Wypych) – swoje pierwsze kroki jako VJ zaczął stawiać w 2010 roku podczas „We Want You”, cyklu imprez z muzyką elektroniczną, którego był współorganizatorem. Kolejnym krokiem było powstanie w 2011 roku duetu audio-wizualnego Steve Nash & Pillow w ramach, którego wystąpił z autorskimi wizualizacjami podczas dwóch edycji Nocy Kulturalnej w Częstochowie. Jako miłośnik muzyki elektronicznej swoimi wizualizacjami dopełniał wiele imprez z tego nurtu, mając okazję świecić u boku takich artystów jak Einmusik czy Oliver Koletzki. W 2011 również rozpoczął współpracę z wytwórnią We Are Your Music Mate, w której pełni funkcję grafika odpowiedzialnego za wizerunek wytwórni oraz jest naczelnym VJ-em. Jedna z zaprojektowanych przez niego okładek trafiła do podsumowania TOP10 – 2012 polskich okładek wydawnictw muzycznych. Podczas „We Are Your Music Mate Showcase Tour 2012” miał okazję występować z artystami zrzeszonymi w wytwórni, w najważniejszych klubach w Polsce.

Dj Funktion (Juliusz Pacek) – muzyk, DJ, turntablista, związany z toruńską sceną muzyczną od 2004 r. Rezydent klubu NRD współpracował z wieloma klubami. Karierę rozpoczął jako DJ w klubie Art Cafe, samodzielnie rozwijając własne umiejętności. W 2005 r. przeniósł się do Poznania, gdzie pracował pod okiem DJ-ów takich jak: Top Cut, Piotruś Pan czy DJ Czarny. Po powrocie do Torunia działał jako DJ w wielu toruńskich klubach, spośród których można wymienić: KontraPunkt, Underground, Pod Aniołem, Pod Arsenałem, OdNowa czy Bunkier. Współtworzył toruńską grupę Dj-ów „JoTam HEHE”. Ma już za sobą występy z największymi gwiazdami świata muzyki takimi: Masta Ace, Ill BILL, Dj Shadow, O.S.T.R., Fokus, Grubson, Łona, L.U.C, Rahim, Jarecki czy Wena. Dodatkowo współdziałał w tworzeniu płyt z polskimi raperami – Kilka Numerów o Czymś wydana przez Małpę, BOK’a Ballady, hymny, hity czy Medium Teoria Równoległych Wszechświatów i Grall  wydane przez Asfalt Records. Jego umiejętności techniczne i wyobraźnia zostały docenione na licznych zawodach dla Dj-ów, gdzie został wyróżniony wiele razy: m. in. I Miejsce na Mistrzostwach Świata IDA 2012 kategoria „show” w duecie z Steve Nash’em, czy I Miejsce na Mistrzostwach Polski IDA 2012 kategoria „show”.

W toruńskim CSW artyści wystąpią w trójkę po raz pierwszy, prezentując nowy materiał, pochodzący wydanego wkrótce debiutanckiego albumu.

 

zdjęcie artystów, którzy zagrali koncert w ramach 5. edycji Festiwalu Plaster

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń