MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Poster of International Festival Plaster

6. Międzynarodowy Festiwal Plakatu i Typografii PLASTER

Zdjęcie Warsztaty typograficzne w CSW

6. PLASTER / warsztaty dla studentów kierunków artystycznych i...

Zdjęcie zespołu BLOKI

Opublikowano: 6 maja 2015 Views: 1862 Festiwale, Plaster

6. PLASTER / koncert w Labsenie!

środa, 13 maja, 21:00, Labsen

wstęp wolny

Otwarciu festiwalu PLASTER zawsze towarzyszy pokaz audiowizualny, będący połączeniem dźwięku i obrazu. W tym roku za oprawę muzyczną odpowiedzialni będą Piotr Kowalski oraz Paulina Ślusarek, czyli poznański duet BLOKI. Ich koncertowi towarzyszyć będą wizualizacje młodej artystki wideo z Trójmiasta Urszuli Kozak, występującej pod pseudonimem PANNAULA. Projekt prezentowany w ramach wernisażu PLASTRA będzie ich pierwszym wspólnym działaniem.

BLOKI to elektroniczne alter-ego perkusisty Piotra Kowalskiego, znanego m.in. z post-jazzowego składu Yazzbot Mazut czy elektroakustycznego duetu Kopyt / Kowalski. W swoim solowym projekcie artysta nawiązuje do brzmienia muzyki elektronicznej z przełomu lat 1990. i 2000., przyjmując beat jako punkt wyjściowy do dalszych dźwiękowych poszukiwań w szerokiej przestrzeni stylistycznej, gdzieś pomiędzy neo-soulem, hip-hopem a breakbeatem. Z myślą o występach na żywo, artysta większość kompozycji produkuje na automacie perkusyjnym i syntezatorze analogowym, rejestrując całe partie na raz. Na debiutancką EP-kę pt. Dance that! zaprosił zaprzyjaźnioną wokalistkę Paulinę Ślusarek, która wzbogaciła brzmienie o stylowe jazzowo-soulowe wokale.

URSZULA KOZAK urodziła się w Londynie w 1989 roku. Ukończyła studia magisterskie na ASP w Gdańsku. Swoje prace artystyczne prezentowała w galerii R46 w Wrocławiu, Lookout w Warszawie oraz Wozowni w Toruniu, a także galerii 13 Muz oraz Trafo (Media Lab) w Szczecinie. Współorganizuje Share PL oraz ZacieRGB (Gdańsk) – cykliczne spotkania, na których odbywają się prezentacje, występy, warsztaty oraz wykłady artystów wizualnych i audiowizualnych (do tej pory odbyły się dwie edycje w Katowicach oraz trzy w Gdańsku). We współpracy z stowarzyszeniem Nowy Port Sztuki prowadziła pokaz prac artystek audiowizualnych oraz warsztaty z videoremiksu. Swoje projekty audiowizualne – indywidualne oraz tworzone we współpracy z muzykami – pokazywała w Polsce i za granicą, m.in. na festiwalach Live Performers Meeting w Rzymie i Kapsztadzie, Liber Null oraz Scope Sessions w Berlinie, w Instytucie Kultury Miejskiej oraz na festiwalu Streetwaves w Gdańsku, w Willi Bergera oraz Zatoce Sztuki w Sopocie, na konkursie Videozone oraz festiwalu mappingu w Katowicach.

Więcej informacji na temat 6. Festiwalu Plakatu i Typografii PLASTER w linku.

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń