MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Laureaci konkursu na animację Festiwalu Chopin – Pole Widzenia...

plakat 3. CoCArt Music Festival

3. CoCArt Music Festival

plakat 4. Festiwalu Performance Koło Czasu

Opublikowano: 1 grudnia 2010 Views: 2354 Festiwale, KOŁO CZASU

4. Festiwal Performance „Koło Czasu” – Część II

17–18 grudnia 2010
Pokój z kuchnią, niecka performance

17 grudnia, piątek, godz. 18.00
18 grudnia, sobota, godz. 16.00

WSTĘP WOLNY!
Zapraszamy na festiwal sztuki performance, organizowany przez toruński Zakład Plastyki Intermedialnej Wydziału Sztuk Pięknych UMK. Kolejna odsłona cyklicznej imprezy odbędzie się w niecce na parterze CSW – wyjątkowej przestrzeni,  zaprojektowanej specjalnie z myślą o działaniach performatywnych. Oprócz młodych twórców i studentów wydziałów artystycznych z całej Polski, w festiwalu udział wezmą także artyści z pokaźnym dorobkiem performerskim, w tym. m.in.: Dariusz Fodczuk i Wojciech Kowalczyk.

Festiwal Performance organizowany jest od 2007 roku; jest on swoistego rodzaju reaktywacją odbywającej się na początku lat 90.  w  tym  samym miejscu imprezy pod nazwą TUUUU PERFORMANCE. W ówczesnych edycjach imprezy uczestniczyła grupa młodych twórców, którzy współcześnie należą do czołówki polskich performerów, w tym m.in Cezary Bodzianowski, Piotr Wyrzykowski, Oskar Dawicki, Jarosław Koziara, Zbigniew Sobczuk i gdańska grupa CUKT. Współtwórcą ówczesnej imprezy, a także twórcą i kuratorem obecnej imprezy jest Marian Stępak – wykładowca Wydziału Sztuk Pięknych UMK.

Festiwal jest przede wszystkim spotkaniem studentów polskich uczelni artystycznych, jednak może  w nim wziąć udział każdy, kto interesuje się szeroko rozumianymi działaniami performatywnymi. Dotychczas, oprócz uczestników z UMK (w tym także spoza Wydziału Sztuk Pięknych), w Festiwalu brali udział studenci z Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i Gdańsku, Instytutu Sztuki Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz kilkoro zaproszonych artystów. Do chwili obecnej zostało przeprowadzonych dziesięć odsłon festiwalowych, dwie edycje odbyły się poza murami Wydziału Sztuk Pięknych UMK, jedna (w 2008 r.) w Domu Muz w Toruniu, natomiast pierwsza część III Festiwalu przeprowadzona została w Lipnie, na zaproszenie tamtejszego Miejskiego Centrum Kulturalnego. Lipnowska impreza odbyła się w październiku 2009 roku jako zwieńczenie pleneru interdyscyplinarnego, w którym, oprócz uczestników z UMK, wzięli również udział studenci z pracowni prof. Izabelli Gustowskiej z ASP w Poznaniu.

 

plakat 4. Festiwalu Performance Koło Czasu

Tags: , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń