17.10.2015, sobota, godz. 18:00
TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ – oblicza polskiego wzornictwa mebli drugiej połowy XX wieku W powojennej Polsce wzornictwo szukało dla siebie miejsca w warunkach gospodarki centralnie sterowanej i systemu zależności politycznych. Tradycja i nowoczesność były słowami kluczami, choć nie zawsze oznaczały to samo w ocenie władz, projektantów, odbiorców. Powojenne dekady to ciekawy okres wzajemnych zależności tych pojęć i poszukiwań projektantów. Poszukiwań formalnych materiałowych, technologicznych. Poszukiwań, które przyniosły nam wiele dobrego wzornictwa mebli, zarówno innowacyjnych prototypów jak i wdrożonych rozwiązań, świadectw tego jak zmieniała się nasza kultura materialna.
dr Krystyna Łuczak-Surówka poinformowała nas o tym, że w czasie spotkania zaprezentuje nam wybrane eksponaty ze swojej kolekcji.
dr Krystyna Łuczak-Surówka, historyk i krytyk designu. Wykładowca warszawskiej ASP. Autorka publikacji o designie, kuratorka wystaw. Twórca designby.pl oraz akcji charytatywnej Design dla Zwierząt.
Wstęp wolny.
D. Kowalska, R. Lisowski, zestaw mebli na Ogólnopolskim Salonie Architektury Wnętrz w Krakowie, 1958.