MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Irregular Talents zdjęcie promujące wystawę

WYSTAWA / Irregular Talents – Bezkresy wyobraźni.

Przestrzeń wystawy Jonas Gasiunas

WYSTAWA / Jonas Gasiūnas – Malarstwo Raz już tak...

zdjęcie promujące audioskopię

Opublikowano: 23 czerwca 2015 Views: 2349 audioskopia, Projekty, Sztuka

:audioskopia: #14: REPORTAŻ – NEWS from DOM | K.

sobota, 27 czerwca, 20:00, Labsen

Kuratorzy cyklu :audioskopia: – Rafał Iwański i Rafał Kołacki
Wstęp wolny!

REPORTAŻ – NEWS from DOM

NEWS from DOM – to improwizowane, konstruktywne ilustracje muzyczne z określonym w mojej wyobraźni celem artystycznej podróży. Nie chcę tworzyć zapisu bezużytecznej chwili lub chmury dźwięków o niczym. Nie chodzi o show, wymyślanie czegoś na siłę, psucie lub udziwnianie instrumentów. Staram się unikać przypadku, eksperymentować nie z instrumentem lub dźwiękiem, ale z MUZYKĄ. Chcę PROSTYMI ŚRODKAMI zbudować opowiadanie muzyczne, którego celem jest PRAWDA o wykonawcy, estetyka i forma muzyczna możliwie bliska mi biologicznie. Elektroniki używam tylko do przekształcania klasycznych instrumentów i głosu. Gdy mieszam ich brzmienie, trudno rozpoznać aktualne źródło dźwięku, Słuchacz przenosi się w głąb treści i o to mi właśnie chodzi. Recital ma się kończyć jak najdłużej po wykonaniu, ma tworzyć WSPOMNIENIE. Jeśli tak się nie stanie – tracimy CZAS. (Andrzej Karpiński)

Andrzej Karpiński (ur. 1963 w Pile) – artysta wielowątkowy, tworzący na polu muzycznym i plastycznym.
Muzyk: głównie perkusista posługujący się wieloma instrumentami, głosem i współczesną elektroniką. Fanatyk miniaturowych klawiatur. Kompozytor, improwizator, autor tekstów. Okazjonalnie pianista, gitarzysta, realizator dźwięku. Współzałożyciel punk rockowych zespołów Sten i Socrealizm. Założyciel jednego z pierwszych, polskich zespołów awangardy rockowej REPORTAŻ. Autor projektów muzycznych i duetów eksperymentalnych: Pogady, Pogofonic, Bezsensory, Głos z Wielkopolski czyli Domowy Wyrób Kiełbas, Suplementony. Wypowiada się w obszarze od muzyki improwizowanej, poprzez zaangażowane społecznie utwory aranżowane, do muzyki ilustracyjnej, słuchowisk radiowych i filmu. Eksperymentuje w zakresie redukcji instrumentarium do głosu i klasycznej perkusji. Na twórczość muzyczną Andrzeja Karpińskiego największy wpływ miała współpraca z Lechem Jankowskim, Arnoldem Dąbrowskim i Chrisem Cutlerem.
www.facebook.com/karpinskireportaz
www.youtube.com/user/improwizacje/playlists
www.reportaz.com

Plastyk: malarz teatralny, ilustrator, instruktor aeorografu, grafik komputerowy, autor wielu publikacji na temat airbrush. Wypowiada się w obszarze od obrazów i ilustracji swoich tekstów, poprzez malarstwo hiperrealistyczno-surrealistyczne, do grafiki komputerowej i reklamowego malarstwa komercyjnego. Eksperymentuje w zakresie chemii lakierniczej łączonej z techniką airbrush. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Malarz teatralny w Operze Poznańskiej. Praktykant aerografu nad Jeziorem Bodeńskim w Niemczech. Założyciel jednej z pierwszych, polskich pracowni aerografu Airbrush & Design – Karpiński. Uczestnik branżowych wystaw krajowych i zagranicznych. Kuriozum w twórczości plastycznej artysty była w roku 2007 r. współpraca z dr. hab. Pawłem Kabacikiem i opracowanie aerografem anten ARISS zainstalowanych przez NASA na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej oraz opracowanie logotypów i grafiki wektorowej dla Sułtana Omanu.
www.facebook.com/karpinskiairbrush
www.airbrush.com.pl

K. – drone/ambient

Jednoosobowy projekt Jakuba Adamiaka, artysty dźwięku pochodzącego z Piotrkowa Trybunalskiego, oscylujący między jednostajnymi dronami, samplowanymi pętlami i ambientowym tłem. Tworzy muzykę od 2007 roku, a jego trzeci album „No longer trust these eyes of mine” został wybrany Łódzką Płytą Roku 2014, zachwycał się nim m.in. Bartek Chaciński z Polityki i Radiowej Dwójki. Podczas koncertu w toruńskim CSW zaprezentuje improwizacje oparte na materiale z najnowszego albumu, wydanego przez warszawski label Jasień.
https://www.facebook.com/untitled777
https://soundcloud.com/777k777

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń