MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Terytoria Sztuki: Litwa – Wieczór z kinematografią litewską

WYSTAWA // 3–2–1–Ö

Opublikowano: 13 września 2018 Views: 1674 Czytelnia, Książki, Strona główna

Wrześniowe spacery tematyczne

Zapraszamy na wrześniowe spacery tematyczne! 

Bilet na jeden spacer: 1 zł
Zapisy: biblioteka@csw.torun.pl

Kiedy: 15 września (sobota), godz. 12.00
Szkolne zagłębie na Bydgoskim Przedmieściu
Wrzesień kojarzy się wszystkim z początkiem roku szkolnego, dlatego zapraszamy na spacer szlakiem historycznych budynków szkolnych, których skupisko znajduje się na ul. Sienkiewicza i stąd rozpoczynamy nasz spacer (zbiórka przed budynkiem nr 5).
Prowadzenie: Katarzyna Kluczwajd

Kiedy: 22 września (sobota), godz. 12.00
Modernizm po toruńsku 
Spacer śladami międzywojennego modernizmu toruńskiego. W czasie spaceru dowiemy się, jak na przestrzeni niespełna dwudziestu lat zmieniał się krajobraz ówczesnej stolicy województwa pomorskiego. Na przykładzie najważniejszych gmachów publicznych i budynków mieszkaniowych poznamy różne zasady projektowania u progu i u kresu lat międzywojennych, przemiany stylistyczne i zróżnicowane odmiany architektury modernistycznej.
Prowadzenie: Michał Pszczółkowski

Kiedy: 29 września (sobota), godz. 12.00
Noc okupacji
W czasie II wojny światowej toruńskie budynki zmieniły swoją funkcję, a ludność musiała podporządkować się nowej władzy. Spacer po okupacyjnym Toruniu będzie okazją do poznania siedzib instytucji hitlerowskich, siedziby Gestapo, więzienia itd., a także postaci, które odegrały ważną rolę w tamtym okresie. Prosimy o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości (dowód lub legitymacja szkolna).
Prowadzenie: Marcin Orłowski

Tags:

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń