MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Najpierw zadbaj o treść #2 Filozofia w rapie –...

Pokaz filmu dokumentalnego „POKOLENIA” i spotkanie z autorem, Januszem...

Opublikowano: 12 stycznia 2018 Views: 2098 Czytelnia, Książki, Strona główna

Wieczór poetycki – spotkanie z poetką Dorotą Koman

Kiedy: 15 lutego (czwartek), godz. 18.00
Czytelnia CSW

Zapraszamy na wieczór poetycki poświęcony twórczości subtelnej a jednocześnie nierzadko ironicznej. Rozmowa dotyczyć będzie tomiku Doroty Koman „Maszyna do czytania” wyd. Iskry i poezji w ogóle.

Tomik Maszyna do czytania (2015). 
Opis wydawcy:
„Kobieta z wierszy Doroty Koman ma wiele twarzy. To poetycka gra z czytelnikiem na wielu płaszczyznach jednocześnie, gdzie bliskość z odbiorcą zapewniają nie tylko prowokujące wątki biograficzne, ale także ironia i autoironia. Zniewala w nich słowem, erotyką i zmysłowością. Oddaje się miłosnej grze i uwodzi intymnymi zaklęciami, nie tracąc przy tym autonomii. Kokietuje kochanka, ale nie daje sobie narzucić stereotypu kobiety uzależnionej. Wiersze epatują erotyką i pożądaniem, ale kobieta uwikłana w te silne uczucia nie jest wcale bezbronna i słaba. To zapisany w wierszach portret kobiety współczesnej”.
Dorota Koman – poetka, autorka ośmiu tomików poetyckich. Łodzianka w Warszawie. Absolwentka polonistyki UŁ. Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz IBBY. Zadebiutowała w 1992 roku w krakowskim wydawnictwie Miniatura zbiorem miniatur poetyckich Freud by się uśmiał.  W 2013 roku w Sofii ukazał się wybór wierszy Doroty Koman (wydanie dwujęzyczne). Wiersze tłumaczone były też na angielski, węgierski, czeski i ukraiński.

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń