MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Wystawa / Ogólnopolski Przegląd Sztuki Książki

ARCYDZIEŁA MALARSTWA: Rubens i jego fabryka

Opublikowano: 17 stycznia 2024 Views: 402 Czytelnia, Książki, Strona główna

Warsztaty „Wstęp do self publishingu, czyli samodzielnego wydawania książek”

Kiedy: 27 stycznia (sobota), godz. 10.00–14.00 i 28 stycznia (niedziela), godz. 10.00–11.00

Zapraszamy na warsztaty Wstęp do self publishingu, czyli samodzielnego wydawania książek!

Podczas pierwszego dnia warsztatów będziemy pracować nad wspólną książką. Warsztaty rozpocznie blok teoretyczny, w czasie którego uczestnicy poznają różnorodne techniki pracy z obrazem i tekstem (kolaż, rysunek, ilustracja, praca z kolorem, druk termiczny, blackout poetry, letraset, szablon i inne). Zdobytą wiedzę wykorzystamy do zaprojektowania własnej rozkładówki książki. Wykonane rozkładówki wspólnie ułożymy w spójną opowieść, a następnie pokażemy jak zrobić impozycję książki.
Drugiego dnia powielimy przygotowaną matrycę książki, a każdy z uczestników zszyje i oprawi swój własny egzemplarz książki. Warsztaty zakończy dyskusja podsumowująca projekt.

Zapraszamy osoby w wieku 15+

Cena (za 2 dni warsztatów): 15 zł

Zapisy i informacje: matylda.hinc@csw.torun.pl

 

Prowadzące:

Karolina Maria Wiśniewska (uczestniczka i autorka identyfikacji wizualnej OPSK)
Magdalena Wosik  (uczestniczka i kuratorka OPSK)

Magdalena Wosik
Wrocławianka. Plakacistka, ilustratorka, autorka rysunków satyrycznych. Zaangażowana w rozwój inicjatyw propagujących czytelnictwo i popularyzujących książki. Kuratorka Ogólnopolskiego Przeglądu Sztuki Książki. Jako profesor uczelni prowadzi wraz z dr Karoliną M. Wiśniewską i dr Joanną Skrzypiec Pracownię Książki w Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Przez wiele lat rysowała dla lokalnych wydań „Gazety Wyborczej” i „Gazety Wrocławskiej. Polska The Times” a także dziecięcego „Misia”. Do dziś prowadzi autorską rubrykę „Ukryte obrazki” w „Świerszczyku”.
Ilustruje teksty dla dzieci i młodzieży wielu autorów, ale ma na koncie także książki autorskie. Jest współautorką (z Piotrem Rychlem) antykolorowanek  „O! Ja cię! Smok w krawacie!”  i „ Agencja z o. o.” (Wydawnictwo Bajka) i autorką „Wytęż wzrok! czyli ukryte obrazki” i „Ale Draka! Rysuję zwierzaka!” (Nasza Księgarnia). Dla wrocławskiego Ossolineum zaprojektowała i narysowała trzy komiksowe zeszyty „Pana Tadeusza w obrazkach”. Obecnie koncentruje się w swojej działalności na plakacie, rysunku satyrycznym i ilustracji dla dzieci. Brała udział w kilkuset wystawach zbiorowych i kilkudziesięciu indywidualnych w Polsce i za granicą. Jest laureatką ponad osiemdziesięciu nagród i wyróżnień za grafiki, ekslibrisy, rysunki satyryczne, plakaty, ilustracje a nawet projekt lampy.
https://www.instagram.com/magda_wosik
https://www.instagram.com/pracownia_ksiazki/

Karolina Maria Wiśniewska
ur. 29 VI 1978 w Gliwicach na Górnym Śląsku, projektantka, graficzka i animatorka życia kulturalnego. Projektuje książki, plakaty, znaki oraz licznych wydawnictw eksperymentalnych. Wysoko ceni społeczną odpowiedzialność realizowanych projektów, dlatego najczęściej wybiera współpracę z organizacjami pozarządowymi i kulturalnymi. Od 2008 roku projektuje Magazyn Materiałów Literackich Cegła wydawany przez Fundację na rzecz Kultury i Edukacji im. T. Karpowicza. który w latach 2019–2023 został zakwalifikowany na targi książki artystycznej L.A Art Book Fair w Museum of Contemporary Art w Los Angeles. Wraz z Marcinem Mokrym realizuje autorski projekt kulturalno-społeczny dings, polegający na współtworzeniu wraz z mieszkańcami sylwy – subiektywnego atlasu miejsca zamieszkania. Współorganizuje i jest kuratorem Festiwalu Designu Szałfenster we współpracy ze Stowarzyszeniem Forum Ceramików. Wraz z Magdaleną Wosik i Joanną Skrzypiec jest kuratorem cyklu Bookmacherzy – wystaw książek i ilustracji studentów Katedry Projektowania Graficznego Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Jest jurorką konkursu Nagroda Edytorska Pióro Fredry. W latach 2020 i 2022 otrzymała nagrodę główną i wyróżnienie w konkursie Polish Graphic Design Awards, w roku 2021 otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
www.instagram.com/mmlcegla/
www.instagram.com/love_gyyethy/
www.instagram.com/curiosity_illusion/

Tags:

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń