MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Warsztaty aktorskie „No more drama”

Warsztaty projektowania patternów

Opublikowano: 4 lipca 2022 Views: 1026 Czytelnia, Książki, Strona główna

Warsztaty „Mój pierwszy komiks”

Kiedy:

SIERPIEŃ
16.08, 17.08, 18.08, godz. 11.00
Czas trwania jednych warsztatów: 2 godziny

Warsztaty dla dzieci w wieku 10-14 lat

Bilety: 35 zł / os. / 1 dzień:

LIPIEC:
12.07: https://goout.net/pl/bilety/moj-pierwszy-komiks/joun/
13.07: https://goout.net/pl/bilety/moj-pierwszy-komiks/koun/
14.07: https://goout.net/pl/bilety/moj-pierwszy-komiks/loun/

SIERPIEŃ:
16.08: https://goout.net/pl/bilety/moj-pierwszy-komiks/moun/
17.08: https://goout.net/pl/bilety/moj-pierwszy-komiks/noun/
18.08: https://goout.net/pl/bilety/moj-pierwszy-komiks/ooun/

Chcesz rysować komiksy, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Podczas trzydniowych zajęć* m.in.: narysujesz swojego komiksowego bohatera, zobaczysz, jak dodawać dynamikę i mimikę postaci, rysować ruch, dodawać dymki i kadrować. Nie musisz „umieć rysować”, zabierz pomysły i dobry humor. Reszta będzie czekać na Ciebie!

Warsztaty poprowadzi:
Marcin Treichel – toruński rysownik i grafik. Ukończył pedagogikę na UMK, a swoje umiejętności artystyczne przypieczętował niedawno (w 2019 r.) dyplomem na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. O swojej pasji mówi po prostu: „Wszystkie małe dzieci rysują, ale w pewnym momencie, nie wiedzieć czemu, przestają. Ja nie przestałem”. Najpierw czytał komiksy, potem zaczął dorysowywać do nich nowe zakończenia i ciągi dalsze. Później były już własne pomysły. Rysowane początkowo do szuflady prace pokazał kiedyś w redakcji jednej z toruńskich gazet i to była pierwsza konfrontacja z szerszym gronem odbiorców. Od tego czasu jego rysunki prezentowane były wielokrotnie w prasie lokalnej („Gazeta Pomorska”, „Teraz Toruń”, „Ikar”) oraz mediach ogólnopolskich, m.in. w TVN24. Ma swoją stałą rubrykę w magazynie „Świat Motocykli”. Nie boi się również nietypowych wyzwań. Stworzył m.in. rysunkowe instalacje prezentowane na Międzynarodowym Festiwalu Światła Skyway, jego portrety torunian znalazły się na jednym z autobusów miejskich, przygotował również grafiki do komiksu o funduszach europejskich. Jako grafik zajmuje się składem czasopism i katalogów (współpraca m.in. z CSW w Toruniu), tworzy plakaty, foldery, druki okolicznościowe.

* W poszczególnych dniach warsztatowych będą omawiane inne kwestie komiksowe – uczestnik może wziąć udział tylko w jednych warsztatach, ale gorąco polecamy cały, trzydniowy cykl!

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń