MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Literaci po godzinach: Maciej Hen

Dzień na plus: Komputer krok po kroku – od...

Opublikowano: 21 listopada 2016 Views: 1705 Czytelnia, Książki, Przestrzeń Literatury, Strona główna

Spotkanie z Markiem Krajewskim

Kiedy: 28 listopada (poniedziałek), godz. 19.00
Czytelnia CSW

Dla zdeklarowanych fanów kryminału będzie to spotkanie, którego nie można przegapić. Dla tych, którzy kryminał widzą tylko na księgarnianych półkach – świetna okazja, żeby się do niego przekonać. Spotkanie z autorem bestsellerowych powieści o Eberhardzie Mocku i Edwardzie Popielskim z pewnością będzie przyjemnością dla jednych i dla drugich, bo to właśnie proza Krajewskiego wytworzyła modę na tzw. kryminał retro, którego akcja ma miejsce w pieczołowicie odtworzonych realiach bliskiej, zazwyczaj dwudziestowiecznej historii. Powieści Krajewskiego są precyzyjnie „zorganizowane” – obok seksualnych dewiantów, morderców, których zbrodnie są w naturalistyczny sposób opisane, mamy okazję do poznania lokalnego kolorytu, posmakowania miejsca dzięki gwarze czy niezwykłej precyzji historycznej i geograficznej. Autor jest wyjątkowo pracowity – od 1999 roku, kiedy ukazała się jego debiutancka powieść Śmierć w Breslau, czytelnicy mogą liczyć, niemal z zegarmistrzowską precyzją, na jeden tytuł każdego roku.


Marek Krajewski – pisarz, filolog klasyczny. Przez wiele lat prowadził na Uniwersytecie Wrocławskim zajęcia, z których zrezygnował, aby poświęcić się wyłącznie pisaniu książek. Autor bestsellerowych powieści kryminalnych, których przekłady ukazały się w dziewiętnastu krajach. Laureat m.in. Paszportu „Polityki”, Nagrody Prezydenta Wrocławia, Nagrody Wielkiego Kalibru. Otrzymał też Nagrodę Księgarzy „Witryna” za najlepszą książkę 2005 i tytuł Ambasadora Wrocławia.

 

Spotkanie zorganizowane w ramach Toruńskiego Festiwalu Książki finansowanego z budżetu Miasta Toruń.

festiwal_ksiazki_torun_2017

 

Uwaga! W poniedziałek Księgarnia Sztuki będzie czynna do 21:00 – można będzie kupić książki autora w promocyjnych cenach.

 

krajewski_mock_3d

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń