MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Szukamy wystawców do 4. edycji X-MAS KRAM!

WYPRAWA W GŁĄB SZTUKI. Warsztaty towarzyszące wystawie ilustracji „It’s...

Grzegorz Klaman

Opublikowano: 26 października 2016 Views: 2248 Czytelnia, Książki, Przestrzeń Literatury, Strona główna

Spotkanie z Grzegorzem Klamanem

Kiedy: 04 listopada (piątek), godz. 18.00
Gdzie: Czytelnia CSW

Spotkanie w Czytelni CSW poświęcone będzie książce Biowładza i biaktywizm. Sztuka w dobie posthumanizmu, wydanej przez Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Książka jest pokłosiem konferencji i wystawy, które odbyły się na ASP oraz w Instytucie Sztuki Wyspa w grudniu 2013 roku. W jej skład wchodzą teksty wybitnych badaczy i praktyków bio artu: prof. Moniki Bakke, prof. Tomasza Szkudlarka, dr. Macieja Ożoga, prof. Grzegorza Klamana oraz dra Jarosława Czarneckiego. Ponadto, publikacja zawiera bogaty materiał ilustracyjny dokumentujący wystawę w ISW oraz przedstawiający prace najwybitniejszych artystów sztuki wkraczającej w przestrzeń badań naukowych z zakresu biologii, biotechnologii, genetyki .

Grzegorz Klaman – artysta sztuk wizualnych, rzeźbiarz, performer, pedagog, kurator i animator życia kulturalnego, aktywista, jedna z najważniejszych postaci niezależnych ruchów artystycznych od poczatku lat osiemdziesiątych. Tworzy instalacje, zajmuje się działaniami w przestrzeni publicznej. Założyciel Instytutu Sztuki Wyspa. Jest profesorem Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Prowadzenie: Malina Barcikowska

Wstęp wolny!

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń