MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

DZIEŃ DZIECKA W CSW!

23.05.2019 – Orient Express. Sztuka architektury

Opublikowano: 13 maja 2019 Views: 1116 Czytelnia, Książki, Spotkania psychoanalizy z picturebookiem

15.05.2019 – Spotkanie psychoanalizy z picturebookiem. „Obie”

Kiedy: 15 maja (środa), godz. 18.15

Cykl spotkań psychoanalizy z picturebookiem ma formułę rozmowy na temat wybranej książki obrazowej między psychoterapeutą psychoanalitycznym Jolantą Liczkowską-Czakyrową a autorką picturebooków Iwoną Chmielewską.

W maju inspiracją do rozmowy będzie książka obrazowa pt. „Obie”, której autorkami są – poetka Justyna Bargielska oraz ilustratorka Iwona Chmielewska.

O książce ze strony Wydawnictwo Wolno:

„To niezwykła opowieść o różnych obliczach macierzyństwa, często przemilczanych i pomijanych. Opowieść o szczęściu i lękach bycia matką, kalejdoskopie emocji, o tajemnicy „dawania życia”, rozstawaniu się z dzieckiem, o uśmiechu przez łzy. To książka pełna symboli, która nie tylko prowokuje do zadawania wielu pytań, ale także pozwala za każdym razem odnajdywać w niej nowe znaczenia.
Rzadko zdarza się, że w rezultacie współpracy autorek o tak niezależnych osobowościach, powstaje dzieło skomponowane w sposób pozwalający na doskonałe współbrzmienie dwóch głosów. W Obu żaden z nich nie staje się dominujący. Tekst Bargielskiej przeobraża się niepostrzeżenie w wizualną historię Chmielewskiej, wypełnioną charakterystycznym dla jej języka światem motywów i zaskakujących połączeń”.

Wstęp wolny

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń