MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

27.06.2019 – Orient Express. Sztuka magii

Letnie wydarzenia w Czytelni!

Opublikowano: 25 czerwca 2019 Views: 1476 Czytelnia, Książki

Spotkanie promocyjne dotyczące książki „Marcin Luter 1517–2017”

Kiedy: 28 czerwca (piątek), godz. 18.00
Czytelnia CSW

MARCIN  LUTER – postać, wokół której trudno przejść obojętnie. I samym ewangelikom, i wszystkim chrześcijanom. Nawet ludziom niewierzącym – ostatecznie trudno czy może niepodobna przeczyć temu, że w „tu i teraz” Polski 2019 roku wiara religijna pozostaje ważnym elementem szeroko pojmowanej kultury.  
Nie tak dawno obchodzona pięćsetletnia rocznica reformacji była wielorako przeżywana. Przez ewangelików – z zaangażowaniem. Przez katolików – niezależnie od pozytywnych bądź negatywnych emocji: jako wezwanie do refleksji nad wiarą chrześcijańską i dotąd nieprzezwyciężonym rozłamem wśród wyznawców Jezusa Chrystusa.
Jedną spośród może nawet nieprzeliczonych publikacji związanych z rokiem pięćsetlecia reformacji jest książka „Marcin Luter 1517–2017” (Wydawnictwo Naukowe UMK). O problematyce zarysowanej i tą tytułową postacią, i obchodami półwiecza reformacji dn. 28 czerwca 2019 r. o g. 18.00 w Czytelni CSW będą dyskutować:
– DARIUSZ  BRUNCZ (redaktor naczelny ekumenizm.pl)
– JERZY SOJKA (Katedra Teologii Systematycznej Wydziału Teologicznego Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie)
– KS. MICHAŁ WALUKIEWICZ (proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Toruniu).

Prowadzenie: prof. dr hab. Krzysztof Obremski

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń