MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Go home! Do domu!

WYSTAW SIĘ W CSW – konkurs fotograficzny

Opublikowano: 30 stycznia 2017 Views: 2548 Czytelnia, Książki, Strona główna

Spotkanie z Jakubem Małeckim

Kiedy: 17 lutego (piątek), godz. 18.00

Porozmawiamy o niechęci do innych i do odmienności, a także o naszej prowincji i oczywiście o najnowszej książce Ślady.

Jakub Małecki, urodzony w 1982 roku w Kole – pisarz, autor książek: Błędy (2008), Przemytnik cudu (2008), „Zaksięgowani” (2009), „Dżozef” (2011), W odbiciu (2011), Odwrotniak (2013), Dygot(2015) i Ślady (2016).
Napisał również kilkanaście opowiadań ogłoszonych w prasie i w antologiach. Przełożył z języka angielskiego wiele pozycji, między innymi Brudne wojny Jeremy’ego Scahilla, Paryż wyzwolony Antony’ego Beevora, Moją prawdę Mike’a Tysona i zbiór korespondencji pod tytułem Listy niezapomniane. Publikował w „Newsweeku”, „Polityce”, Angorze”, „Znaku”, „Nowej Fantastyce” i „Tygodniku Powszechnym”.
Laureat Nagrody im. Jerzego Żuławskiego (Złote Wyróżnienie), nagrody Śląkfa w kategorii „Twórca roku” oraz Nagrody Literackiej Miesięcznika „Książki”. Nominowany również do Nagrody Literackiej Europy Środkowej Angelus, Poznańskiej Nagrody Literackiej i Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Mieszka w Warszawie, z żoną Martą i zwierzętami.
Jakub Małecki ma na swoim koncie siedem książek. „Ta jest, moim zdaniem, prawdziwym przełomem w jego karierze” – mówi o powieści Dygot Michał Nogaś.

 

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń