MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Kurs kaligrafii – Brush lettering

Spacery z kulturą

Opublikowano: 13 września 2019 Views: 535 Czytelnia, Książki

Spacer tematyczny: Śladami artystów

Kiedy: 21 września (sobota), godz. 12.00

Ideą przewodnią cyklu Bohaterowie codzienności jest prezentacja mniej znanych postaci z historii Torunia i regionu, które swoim życiem prezentowały wyjątkowe postawy patriotyczne. Uczestnicy spacerów poznają życiorysy bohaterów Torunia i miejsca związane z ich działalnością i życiem a tym samym będzie to wyjątkowa okazja do poznania historii i architektury Torunia, która zwyczajowo kojarzona jest z gotykiem a w rzeczywistości obfituje w budynki z późniejszych okresów.

Śladami artystów
W 1920 r. z inicjatywy malarza Juliana Fałata i pisarza, krytyka literackiego Artura Górskiego powstała Konfraternia Artystów – zrzeszenie twórców i działaczy kulturalnych, których głównym motywem była “odbudowa życia umysłowego i artystycznego w Toruniu i województwie pomorskim”. Spacer będzie okazją do poznania miejsc związanych z życiem artystycznym ówczesnego miasta oraz prezentacji sylwetki toruńskiej aktorki, gwiazdy kina – Heleny Grossówny.

Prowadzenie: Katarzyna Kluczwajd
Wstęp wolny!

Zapisy: biblioteka@csw.torun.pl

Spacer tematyczny z cyklu Bohaterowie codzienności, organizowanego przez CSW Toruń oraz Fundację Sztuki Świata. Projekt został dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu Patriotyzm Jutra.

Tags:

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń