MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

NaRYSUJ portret w krzywym zwierciadle – warsztaty karykatury z Marcinem...

Praca w CSW!

Opublikowano: 28 listopada 2022 Views: 447 Książki, Strona główna

Spacer tematyczny: Glinki – historia niedokończona. Poligon i groby zbiorowe

Kiedy: 3 grudnia (sobota), godz. 10.00

Południowo-zachodnia część Torunia – Glinki. To tu w 1941 roku w licznych barakach zlokalizowany został niemiecki obóz Stalag XX dla jeńców wojennych, a tuż obok niego – wielki cmentarz. Obóz nie zakończył swojej działalności wraz z oficjalnym końcem wojny. Na strażniczych wieżyczkach miejsce Niemców zajęli Rosjanie. O łapankach w Toruniu, wielkich grobach zbiorowych, o historii i teraźniejszości tego miejsca będzie można dowiedzieć się 3 grudnia.

Czterogodzinny (4 h, 6,5 km) spacer będzie wiódł m.in. przez lasy i górki. Dlatego uczestnicy są proszeni o zadbanie o odpowiedni ubiór zabezpieczający przed złą pogodą (wszak to już grudzień!) i dobre buty pozwalające pokonywać wertepy. Dobra kondycja mile widziana. Spacer po Glinkach będzie przebiegał przez tereny poligonowe i okołokolejowe, gdzie odpowiedzialność uczestników za siebie i innych uczestników jest bardzo pożądana.

Uwaga: wejście na teren poligonu wiąże się z podaniem do listy uczestników imienia i nazwiska, numeru dowodu osobistego oraz z posiadaniem przy sobie podczas wycieczki tego dokumentu. Wycieczka wyłącznie dla obywateli Rzeczypospolitej Polskiej.

Zbiórka: 3 grudnia (sobota), godz. 10.00, ul. Poznańska (pierwszy przystanek autobusowy przy dawnych „Poldrobach” linie nr 20, 44) – proszę zwrócić uwagę na załączoną mapkę.

Prowadzenie: Marcin Orłowski

Bilety: 15 zł – dostępne w kasie CSW lub online: klik

 

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń