MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

10.04.2019 – Spotkanie psychoanalizy z picturebookiem. „Als der Tod...

Weekend Księgarń Kameralnych w Księgarni Sztuki

Opublikowano: 3 kwietnia 2019 Views: 1521 Czytelnia, Książki

Polska na kozetce. Warsztaty obywatelskiej refleksyjności

Kiedy: 13 kwietnia (sobota), godz. 11.00–17.00

Warsztaty Polska na Kozetce są inicjatywą analityków grupowych mającą na celu budowanie bezpiecznej przestrzeni do rozmowy – podstawy życia społecznego. Korzeniami inicjatywa ta sięga roku 2014, kiedy to odbyła się międzynarodowa konferencja pod taką samą nazwą, która stała się inspiracją do organizacji corocznych warsztatów obywatelskiej refleksyjności, w których mogą uczestniczyć przedstawiciele różnych środowisk, by podjąć dyskusję nad procesami społecznymi, relacjami pomiędzy poszczególnymi grupami, zastanowić się nad pytaniem: co się dzieje w polskim społeczeństwie?

Program:
1. TRYLOGIA – moderowana przez analityków grupowych dyskusja w trzech małych grupach nt. Co to znaczy być obecnie obywatelem/-ką Polski?
2. Wykłady zaproszonych gości i dyskusja po wystąpieniach:
* „Psychoanalityczne rozumienie rozwoju relacji społecznych”
Anna Maroszek-Dyduch ( psycholog, psychoterapeuta psychoanalityczny)
* „O sakralizacji przemocy”, prof. Zbigniew Mikołejko (filozof i historyk religii, eseista, kierownik Zakładu Badań nad Religią PAN)
3. DUŻA GRUPA, swobodna dyskusja wszystkich uczestników spotkania, podsumowanie warsztatów.

Informacje o prelegentach:
Anna Maroszek-Dyduch
Psycholog kliniczny, psychoterapeuta od 25 lat.
Członek zwyczajny, terapeuta szkoleniowy i superwizor Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Delegat PTPP w Europejskiej Federacji Psychoterapii Psychoanalitycznej. Prezes Stowarzyszenia Pro-Mama.

Zbigniew Mikołejko
Filozof i historyk religii, eseista. Kierownik Zakładu Badań nad Religią i profesor w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. Członek Akademii Amerykańskiej w Rzymie (1996), wykładowca różnych uczelni warszawskich i ASP w Krakowie. Autor blisko tysiąca publikacji w dziewięciu językach. Ważniejsze książki : Katolicka filozofia kultury w Polsce w epoce modernizmu, Mity tradycjonalizmu integralnego, Elementy filozofii, Śmierć i tekst. sytuacja ostateczna w perspektywie słowa, Żywoty świętych poprawione. W 2013 roku ukazał się przeprowadzony przez Dorotę Kowalską jego „wywiad- rzeka „ pt.: Jak błądzić skutecznie”. Występował i występuje w licznych programach radiowych, a także w Telewizji Polskiej ( m.in. w TVP Kultura, gdzie na przemian z profesorem Janem Hartmanem prowadził cykl zwięzłych wykładów „ Co ty wiesz o filozofii?”, jak też w innych stacjach ( m.in. Superstacji). Nie należy do żadnej organizacji, nie ma żadnych odznaczeń państwowych.

Organizatorzy: Instytut Analizy Grupowej „Rasztów”, Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej

UWAGA! Obowiązują zapisy dla uczestników: biblioteka@csw.torun.pl (liczba miejsc ograniczona)

Wstęp bezpłatny!

Tags:

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń