MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Za emigracyjnym Rubikonem. O Herbercie, Gombrowiczu, Tyrmandzie i innych...

Logotyp - wieczór scrabblowy

Kwietniowy wieczór Scrabblowy

Opublikowano: 12 kwietnia 2018 Views: 1406 Cykle Czytelni, Czytelnia, Książki, Orient Express, Strona główna

26.04.2018 – Orient Express. Libia

Kiedy: 26 kwietnia (czwartek), godz. 17.00

Kontynuujemy spotkania z przedstawicielami Orientu mieszkającymi w Polsce, którzy chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi współegzystowania w naszym kraju. 
Gościem spotkania, poświęconego północno-afrykańskiemu państwu – Libii, będzie Hasan Marai.

Hasan Marai – urodził się 13 kwietnia 1976 roku w Eshwiref w Libii. W 2003 roku przyjechał do Polski, by studiować chemię. Przez pierwszy rok uczył się języka polskiego w Studium Kultury i Języka Polskiego dla Obcokrajowców na Wydziale Filologicznym UMK, następnie podjął studia magisterskie, a potem doktoranckie na Wydziale Chemii tej samej Uczelni. W 2011 roku uzyskał tytuł doktora nauk chemicznych na podstawie rozprawy „Nowe potencjalne źródła biochromu. Synteza, charakterystyka i aktywność biologiczna kompleksów chromu(III) z kwasami pirydynodikarboksylowymi”. Pierwsze lata swojej kariery zawodowej poświęcił pracy naukowo-dydaktycznej na UMK, następnie założył własną firmę, Trust Collaboration Sp. z o.o., którą prowadzi do dnia dzisiejszego.

Hasan Marai jest torunianinem z wyboru, od momentu przyjazdu do Polski mieszka w Grodzie Kopernika i ogromną sympatią darzy miasto, z którym w 2003 roku związał swoje losy. 

 

Fotorelacja:

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”false” desc=”false” img_in_row=”4″ display=”all” sort_by=”random” special_effect=”none” animation_effect=”bounce” album_title=”false” album_id=”553″]

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń