MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

11.05.2017 – Historia mody. Epoka krynolin i tiurniur (1856-1890)

Konferencja ROAD MAP

Opublikowano: 28 kwietnia 2017 Views: 1384 (Nie)codzienne dzieła sztuki, Cykle Czytelni, Czytelnia, Książki, Strona główna

(NIE)CODZIENNE DZIEŁA SZTUKI / Wykład Jerzego Brukwickiego pt. „Lampy, wazony jako obiekty sztuki”

Kiedy: 10 maja (środa), godz. 18.00
Czytelnia CSW

Zapraszamy na czwarty już wykład Jerzego Brukwickiego z cyklu „(Nie)codzienne dzieła sztuki”. Tym razem tematem wykładu będą lampy, wazony i przedmioty codziennego użytku wyróżniające się formą i funkcjonalnością.

Spotkanie ma na celu popularyzację sztuki poprzez prezentację obiektów i przedmiotów, które towarzyszą człowiekowi na co dzień, choć najczęściej nie dostrzegamy tego, że są one efektem pracy twórczej artysty.

Jerzy Brukwicki urodził się w 1945 roku. Do 2012 roku był szefem warszawskiej Galerii Krytyków Pokaz. W latach 80. współorganizator ruchu kultury niezależnej, współpracownik podziemnych wydawnictw i prasy (NOW-a, Wydawnictwo „Przedświt”, PWA, „Wybór”). Autor ok. trzystu wystaw w kraju i za granicą. Autor tekstów o sztuce i wydarzeniach artystycznych w WIK, „Kaleidoscope”, „Kunstmarkt”, „Polish Culture”, „Rondo Europa”, culture.pl. Prowadzi Galerię Plakatu Teatralnego w Teatrze Impresaryjnym we Włocławku.

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń