Kiedy: 6 lutego (wtorek), godz. 18.00
Najpierw zadbaj o treść. Filozofia w rapie – teksty Jarosława „Bisza” Jaruszewskiego
Tym razem spotkanie będzie dotyczyć twórczości Jarosława Jaroszewskiego, szerzej znanego pod pseudonimem Bisz.
W jego tekstach bardzo często można spotkać odniesienia do nauki, literatury, historii czy filozofii. Bisz nie unika trudnych tematów dotyczących społecznych nierówności, dylematów życiowych i radzenia sobie z trudnymi emocjami. Jego teksty są zarówno elokwentne, jak i przystępne w odbiorze, choć czasem wymagają wiedzy m.in. z zakresu wspomnianej filozofii.
Podczas drugiego spotkania w Czytelni CSW skupimy się właśnie na tych aspektach.
Prowadzenie: Piotr Paczkowski – stały współpracownik Radio Sfera UMK. Prowadzi wiele audycji radiowych, m.in. autorską zatytułowaną Sekcja rap.
Wstęp wolny!
Kiedy: 14 lutego (środa), godz. 18.00
(Nie)codzienne dzieła sztuki. Wykład Jerzego Brukwickiego
Kolejne spotkanie z cyklu – tym razem tematem będzie „Grafika opakowań płyt muzycznych”.
Wstęp wolny!
Kiedy: 15 lutego (czwartek), godz. 18.00
Wieczór poetycki – spotkanie z poetką Dorotą Koman
Wieczór poświęcony twórczości subtelnej, a jednocześnie często ironicznej, rozmowa dotyczyć będzie tomiku Maszyna do czytania i poezji w ogóle.
Wstęp wolny!
Kiedy: 21 lutego (środa), godz. 18.15
Spotkanie psychoanalizy z picturebookiem
Kolejne spotkanie z Iwoną Chmielewską i Jolantą Liczkowską-Czakyrową oraz rozmowa o problemach związanych z naszą codzienną egzystencją. Tym razem książka Do połowy pełne czy do połowy puste autorstwa Iwony Chmielewskiej.
Wstęp wolny!
Kiedy: 22 lutego (czwartek), godz. 17.00
Orient Express – Przystanek Jemen
Gościem spotkania będzie Youssef Al-Shahari. Kolejne spotkanie w nowej odsłonie, tym razem poznamy kraj dla wielu zupełnie nieznany – Jemen.
Wstęp wolny!
Kiedy: 26 lutego (poniedziałek), godz. 18.00–21.00
Wieczór Scrabblowy
Zapraszamy wszystkich fanów Scrabble do Czytelni na wieczorne, jesienne rozgrywki! Dla wytrawnych graczy to okazja, żeby zmierzyć się z innymi pasjonatami w tzw. realu, a nie przed ekranem komputera, a dla początkujących – początek wspaniałej przygody z najpopularniejszą i najbardziej uzależniającą grą słowną na świecie.
Wstęp wolny!
Kiedy: 27 lutego (wtorek), godz. 18.00
Historia mody – Moda i kradzieże
Kolejne spotkanie, tym razem poświęcone modowym „zapożyczeniom”. Dowiemy się, kto inspirował się projektami konkurencji, a kto brutalnie je kopiował.
Prowadzenie: Wojciech Majda (projektant, scenograf m.in. takich filmów jak Polskie drogi, Pogranicze w ogniu, czy Światło odbite).
Wstęp wolny!