MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Kwietniowe wydarzenia w Czytelni!

18.04.2018 – Spotkanie psychoanalizy z picturebookiem. „O tych ,...

Opublikowano: 26 marca 2018 Views: 1466 Czytelnia, Historia mody, Książki, Strona główna

17.04.2018 – Historia mody. Francja-elegancja. O modzie przy „Śniadaniu na trawie”

Kiedy: 17 kwietnia (wtorek), godz. 18.00

Drugie spotkanie z cyklu poświęconego modzie francuskiej. Tym razem wykład dotyczy mody XIX-wiecznej, widzianej przez pryzmat obrazów impresjonistów, np. słynne „Śniadanie na trawie” Édouarda Maneta.

Wykład poprowadzi po raz kolejny Krzysztof Trojanowski – adiunkt w Katedrze Filologii Romańskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Absolwent Instytutu Romanistyki Uniwersytetu Warszawskiego (1996) i studiów podyplomowych z zakresu XX-wiecznego dramatu, teatru i filmu w Studium Filologii Polskiej UMK (2000). Autor przekładów literackich i publikacji w języku polskim i francuskim z dziedziny kultury Francji i historii kina, m.in. monografii Marcel Carne. Klasyk francuskiego kina (2011). Nasz gość jest również autorem bogatej monografii mody francuskiej okresu wojennego – „Moda w okupowanej Francji i jej polskie echa” (2014) wyd. PWN.

Wstęp wolny!

 

Fotorelacja:

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”false” desc=”false” img_in_row=”4″ display=”all” sort_by=”random” special_effect=”none” animation_effect=”bounce” album_title=”false” album_id=”551″]

 

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń