MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Spacery Tematyczne: 40 lat minęło – ZOMO na ulicach...

Historia mody: Japoński styl

Opublikowano: 14 kwietnia 2022 Views: 828 Czytelnia, Książki, Strona główna

Historia mody: ARKADIUS. Jak moda stała się sztuką

Kiedy: 26 kwietnia 2022 (wtorek), godz. 18.00
 
Zapraszamy na wyjątkowy wieczór – artystyczne wydarzenie, wychodzące daleko poza tradycyjne spotkanie przy książce. Spotkamy się z Dominikiem Zielińskim, autorem książki pt.: Arkadius. Moda, która stała się sztuką. Dodatkową atrakcją będzie performans Łukasza Błażejewskiego i ekspozycja dwóch unikatowych kreacji Arkadiusa z kolekcji autora książki.
 
Performans Ślubowanie Łukasza Błażejewskiego (aka Prince Negatif) to rodzaj hołdu złożonego artystycznej twórczości w ogóle. Artysta to coś więcej niż zawód, a jego mariaż ze sztuką to znacznie więcej niż zobowiązanie – to przeznaczenie i jednocześnie związek wykraczający poza czasowe ramy. Przysięga stanowi w przedstawieniu symbol tej jedynej w swoim rodzaju relacji, dającej artyście nad wyraz ważne prawo głosu, spełnienie, a często także nieśmiertelność, czyli chwałę objawiającą się podziwem kolejnych pokoleń odbiorców.
 
Arkadius. Moda, która stała się sztuką, to pierwsze, dwujęzyczne opracowanie twórczości wybitnego polskiego projektanta mody, wykształconego i tworzącego w Wielkiej Brytanii. Arkadius działał w Londynie na przełomie XX i XXI wieku, współpracując z takimi osobowościami, jak Alexander McQueen, Isabella Blow czy Jimmy Choo. W książce-albumie znalazły się setki zdjęć z pokazów kolekcji – głównie z Londyńskich Tygodni Mody, materiały prasowe z całego świata, fotografie z prywatnego archiwum Arkadiusa, a także obszerny wywiad z projektantem.
 
Spotkanie na żywo w Czytelni CSW (performans w holu) i transmisja na Facebooku Centrum Literatury CSW
Wstęp wolny!

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń