MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Dzień na PLUS / grudzień

Edukacja w grudniu!

Opublikowano: 29 listopada 2019 Views: 1704 Czytelnia, Książki, Strona główna

Grudniowe wydarzenia w Czytelni

SPACERY TEMATYCZNE:
Mikołajkowe spotkanie dla uczestników Spacerów tematycznych, 6.12. (piątek), godz. 18.00

Spotkanie dla wszystkich tych, którzy z zainteresowaniem odpowiedzieli na nasze spacerowe propozycje. Przy herbacie i ciastkach obejrzymy zdjęcia z około dwudziestu spotkań, a prowadzący spacery opowiedzą o ciekawostkach, które umknęły w trakcie spacerowania.
Prowadzenie: Katarzyna Kluczwajd, Anna Kompanowska, Piotr Kożurno, Marcin Orłowski, Krzysztof Przegiętka, Kamil Snochowski, Szymon Spandowski.
Miejsce: Czytelnia CSW.
Wstęp wolny.

WYKŁADY W CZYTELNI: Perły z kolekcji Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, 4.12. (środa), godz. 18.00
Drugi z cyklu wykładów towarzyszących wystawie „Artuum Mobile: Świat Saskii Boddeke i Petera Greenawaya”, którego celem jest zapoznanie publiczności ze zbiorami najważniejszych muzeów naszego regionu.
Prowadzenie: Mateusz Kozieradzki
Wstęp wolny.

Spotkanie psychoanalizy z picturebookiem, 11.12. (środa), godz. 18.15
Kolejne spotkanie z Iwoną Chmielewską i Jolantą Liczkowską-Czakyrową.
Wstęp wolny.

Orient Express: Przystanek sztuka tańca. Raks szarki – w świecie zmysłowych ruchów w rytmie orientalnych dźwięków, 12.12. (czwartek), godz. 17.00
Spotkanie poświęcone będzie prezentacji „tańca brzucha”, rodzajowi tańca orientalnego, którego korzenie sięgają Starożytnego Egiptu, a jego genezę wiąże się najczęściej z kultem płodności.
Prowadzenie i pokaz tańca: Iwona Lipecka
Wstęp wolny!

Kurs kaligrafii: tekstura, 15.12. (niedziela), godz. 12.00
Kontynuujemy comiesięczne warsztatowe spotkania z kaligrafią, do których można dołączyć w każdej chwili. Wyjątkowa oferta dla wszystkich, którzy marzą o tworzeniu pięknych liter, zarówno dla osób początkujących, jak i dla tych bardziej zaawansowanych. Wraz z kolejnymi zajęciami poznajemy też kolejne narzędzia: gęsie pióra, patyki, stalówki, pióra Pilot Parallel Pen oraz kolejne podłoża i ciecze pisarskie.
Prowadzenie kursu: Aleksandra Ćwikowska
Bilety: 30 zł/ warsztat (pakiet dziesięciu warsztatów: 250 zł, pakiet pięciu warsztatów: 140 zł)
Zapisy: biblioteka@csw.torun.pl

Historia mody: Spółdzielnie artystyczne i ich rola w rozwoju współczesnej, powojennej polskiej biżuterii, 17.12. (wtorek), godz. 18.00
Kolejne spotkanie z cyklu, podczas którego opowiemy o biżuterii wytwarzanej nie w zaciszu pracowni artystycznej, ale produkowanej przez spółdzielnie artystyczne należące do Cepelii.
Prowadzenie: Anna Wiszniewska (IS PAN)
Wstęp wolny.

WYKŁADY W CZYTELNI: Perły z kolekcji Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy, 19.12. (czwartek), godz. 18.00
Ostatni z cyklu wykładów towarzyszących wystawie „Artuum Mobile: Świat Saskii Boddeke i Petera Greenawaya”, którego celem jest zapoznanie publiczności ze zbiorami najważniejszych muzeów naszego regionu.
Prowadzenie: Barbara Chojnacka
Wstęp wolny.

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń