MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Święto Kina

Święto Kina – 12 grudnia!

filozofowanie

Filozofowanie z dziećmi / PRZYJAŹŃ

05-JANIN-DANCE-DEVICE-2014-006

Opublikowano: 15 listopada 2015 Views: 1922 Cykle Czytelni, Czytelnia, Strona główna, wyOBRAZ sobie

WyOBRAZ sobie – spotkanie z artystką Zuzanną Janin

/ 17.12.2015, czwartek

 godzina: 18:15

Zapraszamy na kolejne, dziesiąte spotkanie z cyklu wyOBRAZ sobie, które odbędzie się w czwartek 17 grudnia o godzinie 18.15 w Czytelni CSW.

Tym razem naszym gościem będzie Zuzanna Janin, a punktem wyjścia do rozmowy z artystką będą jej filmy „Dom jako urządzenie optyczne” i „Taniec jako urządzenie mapujące” z 2014 roku, należące od niedawna do kolekcji toruńskiego CSW.

Zuzanna Janin jest autorką wideo, instalacji i rzeźb, których tematem jest upływ czasu, rozmaite ślady egzystencji i rejestry pamięci (pamięć miejsca, pamięć zbiorowa, pamięć czasu, pamięć genetyczna), a także problematyka śmierci i nieobecności. W swoich pracach artystka stara się rozpoznać i zobrazować ulotny stan przejścia, znajdowania się „pomiędzy” – uchwycić proces zmiany ontologicznego statusu.

Zuzanna Janin jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest autorką wielu wystaw indywidualnych i uczestniczką wystaw zbiorowych w kraju i za granicą, między innymi w Stanach Zjednoczonych, Australii, Izraelu, Anglii, Francji, Szwajcarii, Niemczech. Jej prace znajdują się w wielu polskich i zagranicznych kolekcjach sztuki współczesnej. Artystka jest także laureatką prestiżowych nagród i wyróżnień oraz stypendystką fundacji i instytucji kultury działających w Polsce i na świecie.

Spotkanie poprowadzą Malina Barcikowska i Filip Pręgowski

wstęp wolny

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

mkidn_01_cmyk

Tags: , , , , , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń