MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Filozofowanie z dziećmi

Filozofowanie z dziećmi: CZAS / fotorelacja

fot. Marta Ignatowicz www.martaignatowicz.com

Słuchalnia – muzyczne znaki czasu.

Fot. Albert Zawada

Opublikowano: 23 października 2015 Views: 4576 Czytelnia, Przestrzeń Literatury, Strona główna

SERYJNI POECI / Spotkanie z Jakobe Mansztajnem + promocja książki Studium Przypadku

/24.11.2015, wtorek, godzina: 18:00

Czytelnia CSW

Spotkanie odbywa się w ramach Toruńskiego XXI Festiwalu Książki finansowanego przez  Prezydenta Miasta Torunia

To już kolejne spotkanie z cyklu Seryjni Poeci! Tym razem będzie ono połączone z promocją książki Studium przypadku Jakobe Mansztajna.

„ próbuję sobie przypomnieć, skąd w ogóle taki pomysł. to znaczy skąd się wzięło pisanie i to zdumiewające także dla mnie upodobanie słowa. mam w głowie kilka scen, z których można by pewnie przy odrobinie wysiłku odtworzyć ciąg przyczynowy, chociaż – powiedzmy sobie uczciwie – nie ma takiego powodu, dla którego byłoby warto, ani tym bardziej takiego, dla którego nie byłoby warto.

to jest pierwsza scena, jaka przychodzi mi do głowy. siedzę z dwoma rudymi bliźniakami na drzewie przy wita stwosza w oliwie, niedaleko stoi katedra, jeszcze bliżej cukiernia z wypożyczalnią kaset wideo i pierwszymi w moim życiu filmami porno. jeden z bliźniaków skubie słonecznik, drugi palcem wygrzebuje żywicę z kory, wszyscy palimy tego samego papierosa. papieros jest ze szkolnej bibuły i chrustu, zrobiliśmy go własnoręcznie. mamy po jedenaście, dwanaście lat i być może wszystko co ważne w naszym życiu już się wydarzyło albo właśnie wydarza. ”

Oto fragment biogramu ze strony Jakobe Mansztajna. Będzie on gościł u nas już wkrótce na kolejnym spotkaniu Seryjnych Poetów. Jeśli jesteście miłośnikami poezji współczesnej lub też szalonymi (psycho)fanami twórczości Make Life Harder wpadajcie do Czytelni CSW już we wtorek 24.11.2015 o godzinie 18:00! My nie możemy się doczekać…

Prowadzenie: Szymon Szwarc.

logo Toruń

Fot. Albert Zawada

Jakobe Mansztajn; 05.09.2015. fot. Albert Zawada

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”true” desc=”false” responsive=”true” display=”all” sort_by=”random” animation_effect=”bounce” album_title=”true” album_id=”276″]

Tags: , , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń