MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

kosińska miłosz w krakowie okł

CZYTELNIA / „Miłosz jest jak kontynent.” rozmowa z Agnieszką...

bajki

BAJKI Z RZUTNIKA / warsztaty literacko-plastyczne

WyOBRAZ sobie

Opublikowano: 30 listopada 2015 Views: 1817 Cykle Czytelni, Czytelnia, wyOBRAZ sobie

Przyjdź na spotkanie z cyklu WyOBRAZ sobie!

/ 3.12.2015, czwartek, godzina: 18:15

Czytelni CSW

Zapraszamy na dziewiąte już spotkanie z cyklu WyOBRAZ sobie!

Gościem będzie Agata Zbylut, artystka, autorka instalacji o tematyce feministycznej, nawiązujących dialog ze stereotypami i kliszami na temat kobiecej tożsamości i podmiotowości, podejmujących także wątki egzystencjalne.

Punktem wyjścia autorskiej prezentacji oraz dyskusji będzie znajdująca się w kolekcji CSW praca artystki „Sztuka czysta, wolność absolutna, miłość dozgonna, opatrzność wszechmogąca” oraz uzupełniający ją tekst autorstwa Ingi Iwasiów „Sukniowstąpienie”.

 

Agata Zbylut pracuje jako artystka od 1995 roku. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce, Niemczech, Szwecji, Francji, USA, Białorusi i Rosji. W latach 2000-2005 była kuratorką Galerii „Amfilada” w Szczecinie. W 2004 została koordynatorką Narodowego Programu Kultury „Znaki Czasu” w województwie zachodniopomorskim. Od 2004 roku pełni funkcję Prezesa Stowarzyszenia Zachęty Sztuki Współczesnej w Szczecinie. Jest pomysłodawczynią i kuratorką Festiwalu Sztuki Młodych „Przeciąg” w Szczecinie. W 2005 roku została odznaczona brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Od 2008 roku pracuje w Katedrze Projektowania Krajobrazu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, a od 2010 również w Akademii Sztuki w Szczecinie, gdzie prowadzi Pracownię Działań Interaktywnych i Intermedialnych. Współpracuje z warszawską Galerią „Program”. W 2012 roku otrzymała tytuł doktora habilitowanego w Państwowej Wyższej Szkole Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Jest laureatką nagród i stypendiów artystycznych.

Inga Iwasiów – literaturoznawczyni, krytyk literacki, poetka i prozaiczka, profesor literaturoznawstwa. Jest autorką opowiadań, tomików poetyckich oraz rozpraw i esejów, podejmujących problematykę literatury polskiej XX i XXI wieku ze stanowiska krytyki feministycznej.

 

Pomysł cyklu i prowadzenie spotkania – Malina Barcikowska i Filip Pręgowski

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

mkidn_01_cmyk

Tags: , , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń