MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

10. Grand OFF Festival – przegląd nagrodzonych filmów krótkometrażowych

Architektura w Noc Muzeów: Wykład i dyskusja z Radosławem...

Opublikowano: 13 maja 2017 Views: 1841 Czytelnia, Książki, Przestrzeń Literatury, Strona główna

Spotkanie z Małgorzatą Czyńską i Wojciechem Tuleyą

Kiedy: 18 maja (czwartek), godz. 18.00
Czytelnia CSW

Szanowni Państwo, 
zapraszamy wszystkich na jutrzejsze spotkanie poświęcone twórczości Edwarda Dwurnika, niestety z przyczyn zdrowotnych artysta odwołał swój przyjazd.
O jego życiu artystycznym i prywatnym rozmawiać będziemy z Małgorzatą Czyńską autorką książki Moje królestwo – rozmowa z Edwardem Dwurnikiem oraz Wojciechem Tuleyą, historykiem sztuki, szefem warszawskiej Galerii Art. 
 

Wywiad Małgorzaty Czyńskiej jest jak kolekcja obrazów malarza – na kolejnych stronach pojawiają się migawki z jego bogatego życia, opowieści o sobie, przyjaciołach, autorytetach, sztuce i kobietach. Balansuje na granicy zmyślenia i prawdy, nie boi się szczerych wyznań ani kontrowersji, rozmawia poważnie, by za chwilę puścić do czytelnika oko. I każdy sam musi sobie odpowiedzieć na pytanie: czy król jest nagi?

Wstęp wolny!

Edward Dwurnik (ur. 1943) – malarz i grafik. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych polskich artystów. Cykle Podróże autostopem, Warszawa, Sportowcy czy Robotnicy przyniosły mu uznanie w kraju i za granicą, gdzie został zauważony jeszcze przed transformacją polityczną. W 1982 roku jako jedyny Polak wziął udział w wystawie documenta 7 w Kassel. Wielokrotnie nagradzany, między innymi Nagrodą Kulturalną Solidarności, Nagrodą Fundacji Sztuki Współczesnej, Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Małgorzata Czyńska (ur. 1975) – historyk sztuki, kuratorka wystaw, dziennikarka. Autorka tekstów o sztuce, historii mody i dizajnu, wywiadów z artystami oraz książek Najpiękniejsze. Kobiety z obrazów, Kobro. Skok w przestrzeń, Metafizyczny harem. kobiety Witkacego.

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń