MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Literaci po godzinach: Spotkanie z Marcelem Woźniakiem wokół książki...

Logotyp - wieczór scrabblowy

Wieczór Scrabblowy

Opublikowano: 22 lutego 2017 Views: 3373 (Nie)codzienne dzieła sztuki, Cykle Czytelni, Czytelnia, Książki, Strona główna

(NIE)CODZIENNE DZIEŁA SZTUKI / Wykład Jerzego Brukwickiego pt. „Magiczna i industrialna. Współczesna polska biżuteria artystyczna”

Kiedy: 8 marca (środa) godz. 18.00
Czytelnia CSW

Drugi z cyklu wykładów (NIE)CODZIENNE DZIEŁA SZTUKI, który ma na celu popularyzację sztuki poprzez prezentację obiektów i przedmiotów, które towarzyszą człowiekowi na co dzień, choć najczęściej nie dostrzegamy tego, iż są one efektem pracy twórczej artysty.

Jerzy Brukwicki urodził się w 1945 roku. Do 2012 roku był szefem warszawskiej Galerii Krytyków Pokaz. W latach 80. współorganizator ruchu kultury niezależnej, współpracownik podziemnych wydawnictw i prasy (NOW-a, Wydawnictwo „Przedświt”, PWA, „Wybór”). Autor ok. trzystu wystaw w kraju i za granicą. Autor tekstów o sztuce i wydarzeniach artystycznych w WIK, „Kaleidoscope”, „Kunstmarkt”, „Polish Culture”, „Rondo Europa”, culture.pl. Prowadzi Galerię Plakatu Teatralnego w Teatrze Impresaryjnym we Włocławku.

 

Magiczna i industrialna. Współczesna polska biżuteria artystyczna

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń