MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Plakat promujący wydarzenie

Bruityzm w pudełku – spotkanie z Beast of Prey

Międzynarodowy konkurs na Książkę Artystyczną

Fotografia e-czytnika

Opublikowano: 13 grudnia 2010 Views: 1219 Czytelnia

Konferencja ‚e-książka w edukacji’

15 grudnia, Pokój z kuchnią
 

Podczas seminarium odbędzie się prezentacja czytników e-booków z e-papierowym wyświetlaczem. Zaprezentowany zostanie czytnik wykorzystany do projektu „Lektury w kieszeni”, zawierający oprócz zestawu lektur szkolnych także szereg publikacji obcojęzycznych.

 

Więcej informacji… 

Program seminarium: 

  • 11:30–11:50 Książka elektroniczna – co to takiego?
    Joanna Jachowicz – eLib.pl
  • 11:50–12:10 Program „Lektury w kieszeni”, czyli XXI wiek w edukacji
    Paweł Dul – MediaTown.pl
  • 12:10–12:30 Projekt „Wolne Lektury”
    Łukasz Anwajler – Fundacja Nowoczesna Polska
  • 12:30–13:00 Dyskusja o przyszłości książek elektronicznych w edukacji
    Anna Woźniczka – czytelnia Centrum Sztuki Współczesnej
    Łukasz Anwajler – Fundacja Nowoczesna Polska
    Paweł Dul – MediaTown.pl
    Joanna Jachowicz – eLib.pl

 

 

Podczas seminarium odbędzie się prezentacja czytników e-booków z e-papierowym wyświetlaczem. Zaprezentowany zostanie także czytnik, wykorzystany do projektu „Lektury w kieszeni”, który oprócz zestawu lektur szkolnych zawiera szereg publikacji obcojęzycznych.
Program „Lektury w kieszeni” umożliwia uczniom posiadanie wszystkich potrzebnych lektur w urządzeniu o rozmiarach zeszytu. Czytnik e-booków to popularne narzędzie pozwalające na szybki i wygodny dostęp do wielu publikacji. Dotychczas nie było wielu prób wykorzystania e-booków w edukacji. Teraz, dzięki dedykowanemu czytnikowi, uczeń ma pełny dostęp do potrzebnych mu lektur. Lektury wgrane na czytniki to m.in. twórczość Juliusza Słowackiego, Adama Mickiewicza, Williama Shakespeare’a, Moliera, Stanisława Wyspiańskiego, Zbigniewa Herberta, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Kamila Baczyńskiego, Josepha Conrada i wielu innych.

Elektroniczny papier nie męczy oczu jak ekran komputera, a komfort czytania jest taki sam jak w przypadku książki papierowej. Lektury wgrane na czytnik w formacie ePUB pozwalają dowolnie powiększać tekst, który automatycznie dopasuje się do szerokości ekranu.
Oprócz ponad 150 lektur szkolnych, uczniowie mogą korzystać również z publikacji obcojęzycznych, dzięki którym doskonalą swoją znajomość języka angielskiego, niemieckiego bądź francuskiego.

Tags: , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń