MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

wyOBRAZ sobie #8 - plakat

wyOBRAZ sobie – Obraz powtórzony

Zdjęcie promujące oprowadzanie

OPROWADZANIA KURATORSKIE po wystawie TORMIAR

Zdjęcie dr Marty Flisykowskiej

Opublikowano: 11 czerwca 2015 Views: 2373 Czytelnia, TORMIAR

Design w kulturze glokalnej – wykład dr Marty Flisykowskiej / TORMIAR

sobota, 13 czerwca, 14:00, Czytelnia

W ramach II Edycji Festiwalu Architektury i Wzornictwa TORMIAR: Rzeczy Wspólne​, zapraszamy na wykład dr Marty Flisykowskiej z Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku​.

Wstęp wolny.

///
Dr Marta Flisykowska
Pracuje na Wydziale Architektury i Wzornictwa w pracowni Designu Eksperymentalnego. Interesuje się różnymi aspektami projektowania, szczególnie w kontekście społecznym. Swoje spostrzeżenia wykorzystuje w projektach, wystawach i publikacjach, m.in. TAKE ME, Trend Book 2011+,2012+,2013+,2014. Od kilku lat zgłębia zależności związane z projektowaniem. Design traktuje jako spotkania lokalnych i globalnych przestrzeni kultury. Czego efektem była obrona tytułu doktora w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuk projektowych w grudniu 2013.

Współpracuje z Melounge Studio, Gdańską Fundacją Przedsiębiorczości STARTER, Fundacja Win-Win. Zasiada w zarządzie Pomorskiego Stowarzyszenia Projektantów PoCoTo. Jest autorką i moderatorką cyklu TEMATY TREND’owate realizowanego z Centrum Designu Gdynia. Specyficzne poczucie humoru tłumaczy „przedawkowaniem kreskówek w dzieciństwie”. Poza tym zbiera kamienie i lubi kminek.

Tags: , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń