MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Manifest Czytelni imienia Sömmerringów

Fotografia półki

Wypożyczenia książek w Czytelni CSW

Plakat promujący otwarcie

Opublikowano: 1 czerwca 2010 Views: 1279 Czytelnia

Czytelnia startuje 1 czerwca!

Już od pierwszego czerwca zapraszamy do Czytelni imienia Sömmerringów!

 

Czytelnia imienia Sömmerringów jest przestrzenią usytuowaną na parterze CSW ‚Znaki Czasu’ w Toruniu, otwartą na obieg i promocję krytycznej wiedzy w zakresie szeroko rozumianej humanistyki. Podstawową funkcją Czytelni jest zbieranie i udostępnianie książek i czasopism zarówno w formie drukowanej, jak i elektronicznej. Działalność ta obudowana zostanie poprzez włączenie do niej projektów badawczych, które rozwijane w dłuższej przestrzeni czasu, będą wpływały na atrakcyjność i rozwój tego miejsca (wydarzenia towarzyszące, zbiory).

Czytelnia imienia Sömmeringów jest nowoczesną przestrzenią dystrybucji wiedzy na temat kultury wizualnej – miejscem badań, archiwum i gabinetem osobliwości w jednym. To przestrzeń, która za pośrednictwem liter wyrwie odwiedzających ją czytelników z opatrzonej codzienności.

Prezentujemy książki, które jak pisał Kafka, kąsają nas i żądlą, zmuszają do myślenia. W sali z przyjaznym oświetleniem i wygodnymi meblami gromadzimy wciąż rosnący zbiór publikacji z zakresu sztuki współczesnej i kultury wizualnej, opatrzony funkcjonalnym systemem katalogowania. Zbiór jest rozwijany poprzez kilka porządkujących go kategorii, takich jak: Kultura wizualna i sztuka, Katalogi i monografie oraz Wyspy książek, kompletujące wybrane zagadnienia. Oferujemy czytelnikom czasopisma z całego świata, słowniki, stanowiska komputerowe, zbiór książek cyfrowych oraz wifi, a także wystawy tematyczne i rozmaite eventy okołoliterackie.

Czytać żeby żyć!

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń