MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Cheapeast nr 2

Zdjęcie promujące

Geek Girls Carrots Toruń #3. Zapraszamy!

Opublikowano: 14 września 2013 Views: 1024 Czytelnia

Czasopismo CoCAin…

Okładka - Cocain #1Okładka - Cocain #2Okładka - Cocain #3

Pod koniec ubiegłego roku Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu rozpoczęło wydawanie anglojęzycznego kwartalnika „CoCAin…” poświęconego instytucjom sztuki z całego świata.
Każdy z numerów przedstawia historię, specyfikę, przestrzeń, miejsce powstania oraz ludzi, którzy ukształtowali charakter wybranego muzeum czy centrum będącego motywem przewodnim wydania. Przy okazji prezentowane są też inne – bliskie geograficznie lub kulturowo – instytucje. Nie brak również wywiadów i artykułów poświęconych sztuce widzianej zarówno z perspektywy praktycznej, jak i czysto teoretycznej.

Dotychczas ukazały się trzy numery poświęcone, m.in.: Marta Herford Museum w Niemczech, Šiuolaikinio meno centras na Litwie oraz Taipei Fine Arts Museum (TFAM) na Tajwanie.

CoCAin…” można nabyć w naszej księgarni, a ci, którzy nie zdążą przed wyczerpaniem się niewielkiego nakładu (500 sztuk), mogą zapoznać się z treścią czasopisma na stronie cocain.pl lub odwiedzić Czytelnię, w której zawsze znajdzie się przynajmniej jeden egzemplarz danego numeru.

Zapraszamy i zachęcamy do lektury!

Tags:

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń