MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Wolontariat na EnergaCAMERIMAGE – spotkanie informacyjne w Kinie Centrum!

Podły, zły, okrutny, reż. Joe Berlinger, USA 2019, 108′

Opublikowano: 7 maja 2019 Views: 692 Kino Centrum, Wydarzenia

„My czterej pancerni…” – pokaz i spotkanie z reżyserem, Andrzejem Słodkowskim

Kiedy: 23 maja (czwartek), godz. 18.00

Kino Centrum zaprasza na pokaz filmu dokumentalnego My czterej pancerni… i spotkanie z reżyserem, Andrzejem Słodkowskim.

Wydarzenie towarzyszy konferencji naukowej „Czterej pancerni i pies” – wokół fenomenu kulturowego.

Wstęp wolny!

O filmie:
Film dokumentalny opowiadający o miejscach i ludziach związanych z kultowym serialem oraz jego niesamowitej sile oddziaływania na kolejne pokolenia Polaków. Przedstawione zostaną kulisy i nieznane ciekawostki z planu filmowego.
Autor zabiera widzów w niezwykłą podróż, odnajdując ludzi pamiętających realizację serialu. Dociera także z kamerą do osób zarażonych głębokim sentymentem do bohaterów serialu i do tych, których sentyment przerodził się w miłość do pancerniaków i tradycji wojsk pancernych. Odnajduje intrygujące elementy scenograficzne, uruchamia Rudego i uczestniczy w tresurze następców Szarika w szkole policyjnej.
Mimo że współczesna percepcja przygód pancernych różni się od tej sprzed kilkudziesięciu lat, to na pewno warto zastanowić się, co powoduje, że po tylu latach serial ten ciągle fascynuje i ma nowych widzów? Na to pytanie jest zapewne tyle odpowiedzi, co fanów tego serialu.

O autorze:
Andrzej Słodkowski (ur. 1959) – reżyser dokumentalista, fotografik, działacz kultury.
Jest absolwentem Podyplomowego Studium Fotograficznego a następnie Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Jest także absolwentem Sheridan College Ontario. Pomysłodawca i organizator wielu cyklicznych programów telewizyjnych, takich jak Klub Globtrotera, Pod Różą, a później także Łowcy przygód oraz wypraw rowerowych; Trzy Przylądki, Paryż-Dakar, Szlakiem miast olimpijskich, W 80 dni Dookoła Świata. Twórca seriali dla Discovery Channel między innymi: Solidarność, Początek rewolucji, Kulisy Euro 2012, Elita Bodyguardów, kanadyjski Golf The World pokazujący najważniejsze pola golfowe świata. Jego filmy realizowane w 98 krajach, emitowane były przez wiele prestiżowych sieci telewizyjnych. Autor kilkunastu albumów fotograficznych, reklam telewizyjnych oraz filmów promocyjnych. W latach 1986 –2000 tworzył i mieszkał w Ameryce Północnej.

Tags: , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń