MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

La La Land – seans + dyskusja w ramach...

Anna N. Kmieć – Manchester by the Sea [recenzja]

Opublikowano: 24 lutego 2017 Views: 2854 Kino Centrum, Strona główna, Wydarzenia

„Upiór w operze” z muzyką na żywo!

Informujemy, że na pokaz filmu niemego Upiór w operze (1925) bilety zostały już wyprzedane. W związku z ogromnym zainteresowaniem tym wydarzeniem zorganizujemy jednak dodatkowy seans, oczywiście z muzyką na żywo. Termin ustalimy wkrótce. Zapraszamy!

 

Kiedy: 3 marca, godz. 18.00
Kino Centrum

Z przyjemnością ogłaszamy, że 3 marca (piątek) o godz. 18.00 w Kino Centrum odbędzie się kolejny seans filmu niemego z muzyką na żywo. Tym razem zaprezentujemy słynnego „Upiora w operze” (1925) z fenomenalną rolą i charakteryzacją Lona Chaneya. Oprawą muzyczną zajmą się znakomici wykonawcy: Marcin Młynarczyk i Grzegorz Kosowski, m.in. z zespołów The Fuse i Tajny.
Bilety w cenie 20 zł.

Już teraz serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie!

Marcin Młynarczyk – multiinstrumentalista, kompozytor, producent, architekt. Współpracował i współpracuje z takimi zespołami jak: The Fuse, Gienek Loska Band, Tajny, Yoda. Skomponował muzykę do wielu filmów dokumentalnych i etiud filmowych. Współpracuje z min. Marcinem Świetlickim, Michałem Zabłockim, Barbarą Klicką, Zuzanną Iwańską, Markiem Pospieszalskim, Małgorzata Teklą Tekiel. Występował na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych. Od kilku lat mieszka pod Toruniem

Grzegorz Kosowski – gitarzysta, kompozytor, lutnik, czynnie działający na krakowskiej scenie muzycznej. Członek takich formacji jak min: The Fuse, Tajny, Rdzeń 2. Występował na wielu festiwalach, krajowych i zagranicznych min. Festiwal Sztuki i Filmu „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym, „Talkingaboutborders” W Norymberdze, „Tak Brzmi Miasto”, Bluesroads Festiwal, czy Meskalina Blues Festiwal, gdzie zdobył nagrodę najlepszego gitarzysty festiwalu. Współpracuje między innymi  z: Małgorzatą Teklą Tekiel, Jorgosem Skoliasem, Jackiem Jagusiem, Michałem Kielakiem. Współdziałał również z Teatrem Promocji Poezji oraz w projekcie „Dziadobus”, współtworząc muzykę do poezji Ryszarda Krynickiego.
Obaj muzycy współpracują ze sobą od wielu lat. Współtworzą zespoły The Fuse i Tajny. Wspólnie skomponowali muzykę do nagrodzonego na Festiwalu Amatorskich Filmów Astronomicznych Time Laps-u „W poszukiwaniu gwiazd” autorstwa Piotra Potępy.

 

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń